جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲
معاون فنی و عمرانی شهردار تهران: سازه‌های موردنیاز برای آغاز بهره برداری از تونل امیرکبیر در حال تکمیل است

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران، از پیشرفت قابل ملاحظه عملیات اجرایی در سازه‌های موردنیاز برای بهره‌برداری از تونل امیرکبیر خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

مازیار حسینی با بیان این مطلب افزود: ساختمان‌های موردنیاز برای بهره‌برداری از تونل امیرکبیر شامل ۳ پست برق، مرکز کنترل ترافیک و ایستگاه پمپاژ آتش نشانی است؛ سازه‌هایی که البته تمام آنها در زیر زمین احداث نشده و اتفاقاً برخی از این ساختمان‌ها در معابری ساخته شده‌اند که تونل از زیر آنها عبور کرده است.

تونل

وی در تشریح اقدامات انجام شده به منظور احداث و تجهیز پست‌های تأمین کننده برق تونل امیرکبیر، گفت: عملیات سازه‌ای پست برق شماره یک تونل امیرکبیر که در خیابان گوته قرار دارد، به طور کامل به اتمام رسیده و علاوه بر آن، اقدامات مربوط به نصب تابلوهای فشار متوسط برق، سینی کابل و سیستم تهویه مطبوع نیز پایان یافته است.

معاون فنی و عمران شهردار تهران گفت: سایر اقدامات تأسیساتی طبق برنامه در پست برق خیابان گوته در جریان است تا به موازات تلاش برای نصب جت فن‌ها و دیگر تأسیسات الکتریکال، زیرساخت‌های مربوط به تأمین انرژی نیز تکمیل شوند.

وی با بیان آنکه عملیات سازه‌ای و تأسیساتی پست برق شماره ۲ در تقاطع خیابان نیکنام با خیابان درودیان و پست برق شماره ۳ در خیابان شکوفه با روندی مشابه پیش می‌رود، یادآور شد: پست برق شماره ۳ تونل امیرکبیر به صورت زیر زمینی و رو زمینی احداث شده و در واقع بخشی از این سازه با استفاده بهینه از یکی از شفت‌های کارگاهی در تراز منهای یک قرار گرفته است.

حسینی ساختمان کنترل ترافیک تونل امیرکبیر را مرکزی برای نظارت هوشمند بر جریان ترافیک و پشتیبانی‌های فنی مورد نیاز در زمان بهره برداری از این سازه زیرزمینی دانست و از اجرای عملیات تکمیل نما، نصب سینی کابل و سقف‌های کاذب این بخش از پروژه طبق برنامه زمانبندی خبر داد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران عملیات احداث ساختمان ژنراتور و ایستگاه پمپاژ آتش نشانی تونل امیرکبیر، مرحله حفاری و تحکیم دیواره‌ها را پشت سر گذاشته و آماده اجرای فونداسیون شده است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری