جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲
شهرداری تهران / راه اندازی ۱۷ جایگاه عرضه بهداشتی دام به مناسبت عید قربان

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت:‌ ۱۷ جایگاه ثابت و موقت عرضه بهداشتی دام در سطح شهر تعیین شده که در روزهای عرفه و عید قربان دام سالم و بهداشتی تحت نظارت دامپزشک به شهروندان عرضه خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

حسین صفایی افزود: از مجموع ۱۷ جایگاه در نظر گرفته شده، ۳ جایگاه منطقه ۴ ،‌۱۵ و ۱۸ پایگاه ثابت عرضه دام بهداشتی هستند که در تمام طول سال دام عرضه کرده و ۱۴ جایگاه دیگر نیز طبق روال سال گذشته در سطح مناطق تهران در نظر گرفته شده است.

گوسفند

وی افزود: امسال نیز ناظر شرعی در جایگاه‌ها حضور خواهد داشت تا کار ذبح دام تحت شرایط شرعی و دینی انجام شود. ناظرین افرادی دارای صلاحیت و حکم بوده که اغلب از روحانیون دارای علوم حوزوی هستند و همچنین آموزش‌های علمی و عملی در این خصوص دیده‌اند.

مدیرعامل سازمان میادین با بیان اینکه در تمامی جایگاه‌ها چند دامپزشک مقیم خواهند بود تا قبل و بعد از ذبح، سلامت دام و گوشت آن را مورد بررسی قرار دهند، گفت: در کنار هر جایگاهی سامانه نشاط وجود خواهد داشت چراکه اغلب افراد با خانواده‌هایشان برای انتخاب دام به این مراکز مراجعه می‌کنند.

صفایی شماره تلفن ۵۵۰۵۰۰۰۰ را برای اطلاع رسانی مراکز عرضه دام در روز عرفه و عید قربان معرفی کرد و افزود: در سایر روزهای سال شهروندان می‌توانند برای خرید دام زنده با این شماره تلفن تماس گرفته و دام مورد نظر را با مشخصاتی که می‌خواهند تحویل بگیرند. حتی می‌توانند سفارش ذبح دام بدهند و آن را در هر نقطه شهر تحویل بگیرند اما در دو روز یاد شده فقط اطلاعات جایگاه به آنها داده می‌شود./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری