جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲
معاون سازمان رفاه شهرداری تهران: درمورد کودکان کار با دولت جدید وارد گفت‌وگو نشده‌ایم
معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران با اشاره به هفته ملی کودک و روز جهانی کودک از آغاز به کار کانون‌های "امیدهای زندگی" در سطح تمام محلات تهران ...

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران با اشاره به هفته ملی کودک و روز جهانی کودک از آغاز به کار کانون‌های “امیدهای زندگی” در سطح تمام محلات تهران خبر داد.

رضا جهانگیری‌فر  گفت: این کانون‌ها در این هفته از کودکان عضوگیری خواهند کرد و فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کنند. 1-797.jpg

وی در خصوص فعالیت این کانون‌ها افزود: این کانون‌ها ویژه کودکان هستند و در واقع کودکان وارد یک شبکه اجتماعی می‌شوند تا بتوانند به اجتماعی شدن خود کمک کنند و دوم این که از این طریق می‌توانند مطالبات خود را در قالب یک تشکیلات سازمانی اعلام کنند.

وی ادامه داد: در این کانون‌ها کودکان بیشتر از گذشته از حقوق خود مطلع می‌شوند و می‌توانند فعالیت‌های اجتماعی خود را اجرا کنند.

جهانگیری‌فر از جمله برنامه‌های شاد و مفرح این هفته برای کودکان را گردشگری، اجرای نمایش و اجرای کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه‌ برای کودکان و خانواده‌های آنها اعلام کرد و گفت: در این هفته اهدای هدیه و جایزه به کودکان نخبه و کارگاه‌های فرزندپروری برای والدین برگزار خواهیم کرد و نهایتا محوریت و رویکرد سازمان در این برنامه‌ها اجرای برنامه‌ توسط خود کودکان است و در برنامه‌های هنری، موسیقی و اجرای نمایش و حتی عوامل اجرایی از خود کودکان استفاده می‌شود و به همین اساس شعار این برنامه‌ها “کودکان برای کودکان” تعیین شده است. کودکان توانایی‌های خود را در صحنه نشان می‌دهند و دیگر کودکان نیز متوجه می‌شوند که می‌توانند توانایی‌های خود را عرضه کنند.

هنوز با دستگاه‌های دولتی وارد گفت‌وگو نشده‌ایم
هنوز مشخص نیست کدام عزیزی در بهزیستی با ما در ارتباط است
جهانگیری‌فر در مورد ارتباط با دولت یازدهم و برنامه‌ریزی‌های جدید برای کودکان کار، گفت: ما هنوز با دستگاه‌های مرتبط با دولت جدید وارد گفت‌وگو نشده‌ایم چون ارگان‌هایی نظیر بهزیستی هنوز وضعیت مدیریتشان مشخص نیست و ما نمی‌دانیم کدام عزیزی قرار است کار را ادامه دهد. با مدیران قبلی این سازمان‌ها خیلی نتوانستیم به نتیجه برسیم و منتظریم و امیدواریم بتوانیم در دولت جدید کار به صورت جدی‌تری پیگیری شود.

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران، ادامه داد: برنامه‌ اساسی سازمان برای کودکان کار و خیابان جلوگیری از آسیب جدی آنهاست چون نمی‌توانیم در وضعیت موجود مانع از کار این کودکان شویم. این کودکان عمدتا خانواده دارند و برای تامین معاش خانواده‌های خود اجباری است و یا با خواست خودشان کار می کنند و اگر در چنین شرایطی مانع کار آنها شویم خانواده‌ها دچار آسیب بیشتری می‌شوند.

رویکرد سازمان رفاه این است که این کودکان را تحت پوشش‌های حمایتی و مراقبتی قرار دهیم آسیب‌های جدی نبینند و دچار اعتیاد و بیماری‌های جدی نشده و بی‌سواد نمانند و یا برای تامین یک وعده غذا دست به رفتارهای غیر اجتماعی نزنند
جهانگیری تاکید کرد: لازمه جلوگیری از کار کردن این کودکان توانمندسازی خانواده‌ این کودکان است که این مسئله وظیفه نهادهای حمایتی است. رویکرد سازمان رفاه این است که این کودکان را تحت پوشش‌های حمایتی و مراقبتی قرار دهیم آسیب‌های جدی نبینند و دچار اعتیاد و بیماری‌های جدی نشده و بی‌سواد نمانند و یا برای تامین یک وعده غذا دست به رفتارهای غیر اجتماعی نزنند.

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران، ادامه داد: با همین رویکرد از NGO ها و تشکل‌های فعال در حوزه کودکان حمایت گسترده داشته‌ایم و این تشکل‌ها هم مکلف شدند تا این کودکان را مورد حمایت کامل قرار دهند و مراقبت کنند تا دچار آسیب‌دیدگی نشوند و نبه در عین حال به سراغ خانواده‌ها بروند و آنها را توانمند کنند تا این کودکان وادار به کار نشوند./ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری