جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲
طلایی: ارزش افزوده محله هرندی ظرف یکسال آینده چند برابر می شود

کلنگ عملیات ساختمانی فازیک نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله هرندی واقع در منطقه ۱۲ ، با حضور مرتضی طلایی نایب رییس شورای شهر و مهندس علیرضا جعفری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ، دراین محله به زمین زده شد.

Print Friendly, PDF & Email

مرتضی طلایی در گفتگو با خبرنگار “تهران سما” در خصوص اجرای این پروژه ضمن اشاره به پیشینه کهن و قدیمی محله هرندی که ساکنان متدین و شریفی را در خود جای داده اما به دلیل فرسودگی محلات ، موضوع امنیت در آن با مشکل روبرو شده است و تعدادی از ساکنان قدیمی مجبور به ترک محله شده اند گفت : از سه ماه قبل به همت سازمان نوسازی ، شهرداری منطقه ، نیروی انتظامی تصمیم به اجرای تحولاتی در منطقه گرفته شد که درابتدای آن مقرر شد امنیت به محل برگردد و در ادامه ، گامی عملی برای نوسازی بافت فرسوده آن برداشته شود. طلایی

وی با بیان این که در طول این مدت و به دلیل اقدامات صورت گرفته ، وضع امنیت محله بسیار خوب شده است اظهار کرد : کار ساخت و نوسازی محل نیز در بخش های عمومی و مسکونی با مشارکت بخش خصوصی و سازمان نوسازی آغاز شده که امیدواریم ظرف یکسال آینده ، بتوانیم محله هرندی را به یکی از محلات خوب تهران تبدیل کنیم و کسانیکه این محل را ترک کرده اند باز گردند.

نایب رییس شورای شهر تهران با تاکید براین که اگر به اجرای این طرح خوشبین نبودم به آن ورود پیدا نمی کردم افزود : دلیل خوش بینی من ، حضور مدیران عملیاتی ، جهادی و کارآمد و همچنین پشتیبانی خوب مردم و دستگاه های گوناگون است.

طلایی خاطرنشان ساخت : اکنون اراده ای برای انجام این کار به وجود آمده و بهترین سرمایه است و مانعی برای آن وجود ندارد ومن به سرمایه گذاران و ساکنان محل توصیه می کنم از این فرصت طلایی استفاده کنند چراکه می تواند سرمایه گذاری مطمئنی را به همراه داشته باشد و ارزش افزوده محله هرندی ظرف یکسال آینده چندین برابر افزایش یافته و قابل رقابت به شمال تهران خواهد بود.

وی همچنین به ارائه تسهیلات ویژه ازسوی شهرداری تهران برای نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و گفت : کسانی که می خواهند در این طرح سرمایه گذاری کنند مبلغی از سوی شهرداری تهران بابت صدور پروانه دریافت نخواهد شد و پروانه رایگان صادر می شود همچنین تراکم اضافه نیز به سازندگان داده می شود . بااین حساب افرادی که می خواهند در این خصوص سرمایه گذاری کنند از ابتدای کار ، دو سوم آورده ازسوی شهرداری به آن ها داده شده و تنها یک سوم باقی مانده یعنی سرمایه گذاری  برای ساخت ازسوی آنها انجام خواهد شد.

علیرضا جعفری ، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران نیز در خصوص این طرح به خبرنگار ” تهران سما ” گفت : در محله هرندی به دلیل وجود آسیب های اجتماعی ، رقبتی برای حضور سرمایه گذاران در بخش نوسازی بافت فرسوده وجود نداشت اما اکنون بعداز کاهش این آسیب ها ، با همکاری دکتر طلایی و شهردار منطقه ، بسته های تشویقی برای حضور بخش خصوصی دراین عرصه فراهم شده است.

وی طرح های توسعه ای محرک احیاء و نوسازی بافت فرسوده درقالب طرح تولید انبوه مسکن محلی را طرح قرار گرفته در دستورکار سازمان نوسازی اعلام کرد و افزود : با ظرفیت بخش خصوصی  در سه قطعه زمین در محله هرندی به صورت پراکنده و نه به صورت مجتمع و انبوه سازی ، پلاک های ریزدانه تجمیع شده و نوسازی خواهند شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درادامه اظهار کرد : طرح تولید انبوه مسکن محلی ، طرحی فراگیراست که در کلیه بافت های فرسوده مناطق تهران به اجرا درخواهد آمد و بنا داریم درسال اول اجرای آن که سال جاری خواهد بود ، ساخت ۷ هزار واحد مسکونی درقالب نوسازی بافت فرسوده با استفاده از سرمایه گذار خصوصی را آغاز کنیم.

جعفری طرح تولید انبوه مسکن محلی را طرحی به اجرا درآمده درمناطق ۱۵ و ۱۶ اعلامکرد که تاکنون وضعیت خوبی به خود گرفته و گفت : هم اکنون این طرح واردمنطقه ۱۲ شده و طبق دستورشهردار تهران در تمامی مناطق فراگیر خواهد شد تا با بسته های تشویقی و تسهیلات صدور پروانه ، شرایط حضوربخش خصوصی را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه  از ۱/۵ سال پیش تاکنون و بعد از فعال شدن دفاتر خدمات نوسازی ، ظرفیت خوبی در مشارکت مردم برای نوسازی بافت فرسوده شکل گرفته به طرح دیگری در محله هرندی اشاره و اظهار کرد : همزمان با سه پروژه یاد شده ، ۶۵ پلاک ریزدانه در این محله تجمیع خواهد شد .

علی محمد نژاد شهردار منطقه ۱۲ نیز در خصوص اجرای طرح تولید انبوه مسکن محلی در این منطقه که کلنگ آغازین آن در محله هرندی برزمین زده شد گفت : برای کمک به سازندگان محلی این پروژه های نوسازی به دنبال فراهم کردن تسهیلاتی از جمله وام بانکی هستیم ، بخش مربوط به شهرداری نیز کاملا رایگان است .

وی افزود : مصمم هستیم با کمک مردم منطقه و همکاذی سازماننوسازی و بخش خصوصی ، بافت فرسوده منطقه را از بین ببریم.

شهردار منطقه ۱۲ همچنین در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی محله هرندی نیز گفت : از حدود ۳ ماه پیش تاکنون با پیگیری مستقیم سردار ساجدی نیا و همکارانشان ، مشکلات و آسیب های اجتماعی محله هرندی کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری