جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲
آغاز شمارش معکوس برای تکمیل دروازه‌های غربی پایتخت

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با تشریح آخرین وضعیت پروژه پل‌های باقی مانده از تقاطع بزرگراه شهید باکری با آزادراه تهران ـ کرج، اعلام کرد:این پل‌ها طی هفته‌های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

Print Friendly, PDF & Email

مازیار حسینی با اشاره به اعمال کنترل‌های کیفی لازم برای بهره برداری از ۲ دستگاه پل باقی مانده از مجموعه پل‌های تقاطع بزرگراه شهید باکری با آزادراه تهران ـ کرج، گفت: هم اکنون آخرین مراحل کشش نهایی کابل‌ها در حال انجام است؛ ضمن اینکه برای نخستین بار تجربه اجرای درزهای انبساط در قوس قائم را نیز طی چند روز آتی پشت سر خواهیم گذاشت.

مازیار حسینی

وی از اجرای عملیات ایمن سازی و نصب هندریل‌ها و قرنیزهای پل‌های این تقاطع خبرداد و افزود: برای اولین بار از ورق‌های کامپوزیت برای قرنیزها استفاده می‌شود که علاوه بر وزن سبک، از زیبایی بصری نیز برخوردارند؛ ضمن اینکه از ورق‌های گالوانیزه گرم در این قرنیزها استفاده شده تا مشکلاتی نظیر زنگ زدگی رخ ندهد.

معاون فنی و عمران شهردار تهران با بیان اینکه در حال حاضر عملیات قیرگونی بخش میانی پل شمال به شرق باقی مانده است، اظهار داشت: پس از به سرانجام رسیدن عملیات کشش کابل‌ها و انسداد دریچه‌های موقت پل، عملیات ایزولاسیون و آسفالت این قطعه نیز انجام خواهد شد و متعاقب این امر، خط ‌کشی‌ها و نصب علایم ترافیکی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به نقش بهره‌برداری از این پل‌ها در بهبود عملکرد مبادی ورودی و خروجی شهر تهران، توضیح داد: اساسی‌ترین کارکرد تکمیل پل غرب به شمال، کاهش بار ترافیکی ورودی آزادراه تهران ـ کرج در محل تقاطع بزرگراه جناح است؛ ضمن آنکه این امر بر کاهش بار ترافیک بزرگراه‌های شمالی ـ جنوبی تهران نظیر بزرگراه یادگار امام (ره) و شهید ستاری نیز تأثیرگذار خواهد بود.

حسینی در ادامه افزود: پل شمال به شرق نیز موجب تسهیل دسترسی مناطق غربی و شمال غربی تهران به سمت مرکز شهر می‌شود. به این ترتیب شهروندانی که قصد حرکت از محدده غربی تهران به سمت مرکز پایتخت را دارند، می‌توانند از طریق این پل وارد مسیر غرب به شرق آزادراه تهران ـ کرج شده و از طریق تقاطع‌های مختلف این آزادراه با بزرگراه‌های شهر به سمت مرکز شهر ادامه مسیر دهند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری