جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲
برنامه ریزی به منظور ظرفیت سازی در مرکز دفن حصار وسیه انجام شد
جلال باقر پور در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با توجه به اهمیت ساماندهی خاک و نخاله ...
جلال باقر پور در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با توجه به اهمیت ساماندهی خاک و نخاله های ساختمانی اقدام به بهینه سازی مرکز دفن حصار وسیه کرده است.


وی با بیان اهمیت مسئله مدیریت پسماندهای خاک و نخاله، افزایش ظرفیت سازی مرکز دفن را از ضروریات دانست و افزود: براساس آمار، تولید نخاله‌های ساختمانی با توجه به نوسازی بافت‌ها و تغییر و تحولات عمرانی در شهرها در قیاس با زباله‌های خانگی دو تا سه برابر است و اگر به موضوع ساماندهی و مدیریت این دسته از پسماندها توجهی نشود می‌تواند، ضمن آسیب رساندن به سیمای ظاهری شهرها مشکلات زیست‌محیطی عدیده‌ای را به وجود آورد.


رئیس اداره نظارت بر جمع آوری و تنظیف سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به اینکه به مدیریت نخاله های ساختمانی در مقایسه با پسماندهای صنعتی، بیمارستانی و حتی خانگی کمتر توجه شده است، عنوان کرد: براساس آمار، تولید نخاله های ساختمانی با توجه به نوسازی بافتها و تغییر و تحولات عمرانی درشهرها در قیاس با زباله های خانگی ۲ تا ۳ برابر است که این آمار نیاز به ارائه برنامه های وسیع به منظور پیشگیری از مشکلات مربوط با این مهم را دو چندان می کند.


باقرپور با اشاره به اینکه، نخاله های ساختمانی به استناد ماده ۲ قانون مدیریت پسماندها در زمره پسماندهای عادی تلقی می شوند، تصریح کرد: با این وجود پسماندهای ساختمانی می توانند حاوی مواد و پسماندهای خطرناک هم باشند و بر این اساس ضرورت دارد که ساز وکارهای لازم برای جمع آوری و دفع اصولی این گروه از پسماندها اعمال شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری