جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲
طرح جهادی جمع آوری مصالح ساختمانی/دستور ویژه برای جمع آوری زباله ها به صورت بهداشتی
حسن مدیرروستا در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با تاکید بر این مهم، عنوان کرد: این طرح به دستور شهردار کرج باید به عنوان یکی از اولویت های ...
حسن مدیرروستا در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با تاکید بر این مهم، عنوان کرد: این طرح به دستور شهردار کرج باید به عنوان یکی از اولویت های مهم و با نظارت معاونت خدمات شهری در دستور کار مناطق ۱۲ گانه قرار گیرد.


وی با اشاره به قوانین موجود در خصوص سطح اشغال پیاده رو و معابر شهری هنگام ساخت و ساز، گفت: طبق قانون سازندگان ملزم به جمع آوری خاک، نخاله و مصالح ساختمانی از معابر و پیاده رو ها بعد از زدن سقف اول ساختمان هستند.


این مسئول با بیان اینکه، عدم توجه به قوانین موجود در این خصوص، موجب ایجاد مزاحمت برای شهروندان می شود، گفت:  به منظور رفع این معضل، نظارت ها از سوی معاونین خدمات شهری مناطق باید با جدیدت بیشتری صورت گیرد.


مدیرروستا با بیان این که روزانه درسطح شهر به واسطه آمار بالای ساخت و سازها میزان زیادی خاک و نخاله ساختمانی تولید می شود، تصریح کرد: با هدف پیشگیری از بروز مشکلات، تمام مدیران مناطق ۱۲گانه شهرداری ملزم به اجرای طرح در راستای پاکسازی مناطق تحت پوشش خود از مصالح ساختمانی طی ۱۰ روز آینده هستند.


وی، پیگیری مستمر معاونین خدمات شهر همچنین افزایش سطح نظارت ها را از جمله راهکارهای مهم در زمینه کارآمد شدن اجرای طرح های خدمات شهری ذکر کرد و بر انجام آن از سوی مناطق تاکید کرد.


دستور ویژه برای جمع آوری زباله ها به صورت بهداشتی


معاون خدمات شهری شهرداری کرج از صدور دستور ویژه برای جمع آوری زباله ها به صورت بهداشتی و در کوتاهترین زمان ممکن خبرداد.


مدیرروستا عنوان کرد: این مهم با هدف پیشگیری از بروز بیماری ها همچنین با هدف جلوگیری از جمع آوری و پراکنده شدن زباله ها توسط دوره گردها انجام می شود.


وی، عدم کنترل زباله های شهری را زمینه ساز بروز مشکلات و شیوع بیماری های مختلف دانست و گفت: پراکندگی مواد زائد خانگی و انتشار زباله ها در معابر و اماکن عمومی شهر و شهروندان را با مشکلات عدیده ای مواجه می کند.


این مسئول ادامه داد: مسئولیت حمل و تفکیک زباله بر عهده پیمانکار می باشد که این مهم نیز باید به جد مد نظر قرار گیرد.


مدیرروستا همچنین بر ضرورت صیانت و نگهداری از فضای سبز تاکید کرد و گفت: ساخت و سازهای شهری نباید به هیچ عنوان بر حیات درختان و فضای سبز تاثیر منفی داشته باشد.


وی گفت: سازندگان باید هنگام ساخت و ساز به گونه ای عمل کنند که هیچ آسیبی به درختان وارد نشود.


 این مسئول تصریح کرد: در صورت عدم توجه به این امر با افراد خاطی برخورد جدی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری