جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲
تعمیق فرهنگ عاشورا ضروری است/مدیریت شهری با تمام توان به این عرصه ورود کند
سعید فیروزگاه در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به نزدیک شدن ایام ماه محرم، این ماه را مملو از برکات فرهنگی عظیم و پتانسیلی غنی به ...
سعید فیروزگاه در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به نزدیک شدن ایام ماه محرم، این ماه را مملو از برکات فرهنگی عظیم و پتانسیلی غنی به ویژه برای نسل جوان دانست و گفت: محرم ماهی است که طی آن مفهوم تازه‌ای از عشق به پروردگار و هستی به ثبت رسید و امام حسین(ع) مسیری را در راه رسیدن جامعه به سعادت پیش روی مسلمانان و علاقمندان به حریت و آزادگی گذاشت که پیش از این کسی طی نکرده بود.


فیروزگاه اضافه کرد: هیئات مختلف در تمامی مناطق شهر همه ساله از دوستداران اهل‌بیت (ع) و نیز جوانانی تشکیل می شود که عشق حسینی(ع) و شور عاشورایی کوچک و بزرگ، پیر و جوان آن را برای ابراز ارادت به این امام همام بسیج می کند.


عضو شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: از این رو ساماندهی به هیئات و تهیه نقشه راهی برای ایجاد فضایی روحانی و اثرگذار در کرج از ضروریات است.


وی اظهار داشت: در حالیکه تعداد زیادی از این هیئات در شهر ما حضور دارند و هر یک می توانند مانند رسانه ای،‌ ابعاد گوناگون حادثه عاشورا و جایگاه اسلام را در جامعه تبیین کنند، از این ابزار استفاده مناسب و شایسته‌ای نمی‌شود.


فیروزگاه اضافه کرد: این مهم نیازمند رسیدگی جدی و توجه ویژه است که باید مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.


وی بیان کرد: تعمیق فرهنگ عاشورا و محرم از دیگر نکاتی است که باید به طور مبسوط و ویژه به آن پرداخت. زیرا سیاه‌پوش کردن معابر و راه انداختن دسته‌های عزاداری برای بیان مفهوم عمیق عاشورا به هیچ روی کافی نیست.


فیروزگاه بهره‌گیری از کارشناسان خبره و تاریخ‌شناسان برجسته برای ذکر مصیبت و آنچه بر اهل بیت امام حسین(ع) رفته است را از اهم اقداماتی دانست که مسئولان حوزه فرهنگ باید نسبت به آن اهتمام ورزند.


این مسئول به جایگاه این موضوع در عرصه مدیریت شهری نیز پرداخت و با بیان اینکه مدیریت شهری می‌تواند نقشی بی بدیل و اثرگذاری در این حوزه ایفا کند، یادآور شد: برنامه‌ریزی برای شیوه صحیح اثرگذاری در این حوزه باید از پیش در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی شهر صورت گرفته تا بتوان زمینه مساعدی را برای رشد و ارتقای تربیت دینی جوانان فراهم کرد.


این مسئول تاکید کرد: مدیریت شهری کرج امسال باید با تدوین برنامه های ویژه و نوین اثربخشی فرهنگ عاشورا را نمایان تر و ابعاد تازه ای از این رویداد بزرگ معنوی و فرهمگی را برای جامعه نمایان کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری