جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲
تذکر برخی از اعضای شورای شهر درباره حادثه نشست زمین در خیابان ایران زمین
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران نشست زمین در خیابان ایران زمین که روز جمعه هفته‌ای که گذشت رخ داد مورد اشاره و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران نشست زمین در خیابان ایران زمین که روز جمعه هفته‌ای که گذشت رخ داد مورد اشاره و تذکر تعدادی از اعضای شورای شهر قرار گرفت.

اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورا نخستین کسی بود که این موضوع را مطرح کرد و گفت: امیدواریم شهرداران منطقه ۲ به این موضوع تشکر کنند چرا که قانونگذار برای حفظ حقوق شهروندان مواردی بسیاری را مورد توجه قرار داده از حریق، سیل، و بناهای ناایمن گرفته تا جلوگیری از هرگونه گزند.

وی از قالیباف و شهرداران وی خواستار شد به این موضوع به صورت ویژه توجه داشته باشند و به درد ساکنان خیابان ایران زمین برسند چرا که آنها در امنیت به سر نمی‌برند.

عباس جدیدی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران نیز اظهار داشت: هفته آینده گزارش مفصلی از بررسی‌های انجام شده درباره این موضوع ارائه خواهیم داد اما از دادستان می‌خواهم به عنوان مدعی‌العموم مستقیما وارد این موضوع شده و آن را در دستور کار خود قرار دهد.

وی افزود: این خانواده‌ها از نظر مادی و معنوی با مشکل روبرو شدند و باید مورد حمایت قرار گیرند. توجه به این موضوع در حالی است که خریداری کردن خانه‌های آسیب دیده کافی نیست.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آمارهای سازمان نظام مهندسی نشان می‌دهد طی یک سال گذشته تاکنون حوادث مربوط به گودبرداری‌ها کاهش یافته است افزود: شورای شهر هیچگونه تکلیفی برای مجازات ناظر و مجری از نظر قانونی ندارد.

مسعود سلطانی‌فر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر نیز درباره این حادثه اظهار داشت: بنده تذکری کتبی در خصوص این موضوع خطاب به شهردار تهران نوشته‌ام اما در کنار بررسی‌هایی که انجام می‌شود پرسش اینجاست که آیا ابعاد گودبرداری متناسب با پروانه‌ای که در مقاطع مختلف صادر شده بوده است یا خیر و چرا درباره مقاوم‌سازی دیوارهای مجاور محل گودبرداری اقدامی نشده است.

وی افزود: شهرداری چطور با مشکل برخورد کرده و چرا هشدار ساکنان که ماه‌ها پیش به شهرداری ارائه شده جدی گرفته نشده است.

احمد دنیامالی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در جریان اظهارات اعضای شورا در باره حادثه ریزش زمین در خیابان ایران زمین خواستار واگذاری مسئولیت بررسی این حادثه به کمیسیون عمران شورای شهر شد.

احمد مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به دنیامالی گفت: همه کمیسیون‌های شورا در بررسی این موضوع دخیل هستند در حال حاضر باید اجازه داد اطلاعاتمان کامل شود و بعد از بررسی نتیجه را اعلام کنیم.

 
انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری