جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲
مناطق از اختیارات کافی برخوردار نیستند/ ستاد مرکزی فربه شده است
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري كرج، علي حاج كاظم با اعلام اين مطلب در صحن شوراي اسلامي شهر، گفت: كار اصلي شهرداري در صف صورت مي گيرد، نه ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی حاج کاظم با اعلام این مطلب در صحن شورای اسلامی شهر، گفت: کار اصلی شهرداری در صف صورت می گیرد، نه ستاد. از این رو رسیدگی و توجه ویژه به نیازها و مشکلات صف باید در اولویت قرار گیرد.


خزانه‌دار شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه متاسفانه هم اکنون تمرکز روی ستاد است و شهرداری مرکز با جذب نیروهای زیاد این ستاد را بیهوده فربه و گسترده کرده است، افزود: ستاد مرکزی شهرداری کرج در حالی از لحاظ بنا و نیروی انسانی دارای گستردگی قابل توجهی شده است که مناطق به عنوان مجریان اصلی طرح‌ها و برنامه‌ها روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند.


حاج‌کاظم تضعیف شدن و محدود بودن اختیارات مناطق را باعث رکود عملکرد آنان و در نتیجه کاهش اقدامات شهرداری عنوان کرد و یادآور شد: افزایش اختیارات به معنای کوتاه شدن دست ستاد از فعالیت مناطق نیست بلکه با اصلاح شیوه نظارت و افزایش کیفی آن می‌توان نتایج بهتری از اختیارات تفویض شده به دست آورد.


وی  اصلاح وظایف صفی و ستـادی، منطبق بـا ساختـار سازمانی را در این خصوص یادآور شد و برخی از راهکارهای این اصلاحات را بیان کرد.


عضو کمیسیون فرهنگی شورا گفت: بکارگیری فناوری اطلاعات در فعالیت‌ها و تکمیل پایگاه اطلاعات جامع در کنار توجه به مشکلات رفاهی، استخدامی و ایجاد انگیزش عمومی در بین کارکنان در راستای اهداف مرکز از اقداماتی است که می‌تواند آثار مثبتی را در مجموعه عملکرد شهرداری به جا بگذارد.


عملکرد شورایی یعنی عقل گرایی و بهره گیری از خرد جمعی


محمد علی بخشی از دیگر اعضای شورا بود که در این جلسه به بیان برخی نظرات خود در خصوص اقدمات شهرداری و شورای اسلامی شهر پرداخت.


علی بخشی شورا را به معنای عقل‌گرایی و بهره گیری از خرد جمعی دانست و مخالفان این خردورزی که به معنای مخالفت با ولایت عقل است را مخالفان با ولایت فقیه ارزیابی کرد.


وی علت این نگرش را چنین عنوان کرد: کسی که عقل درونی را انکار کند حتی در صورت ادعای زبانی، عقل بیرونی که همان ولایت فقیه است را انکار خواهد کرد.


ضرورت به کارگیری نیروهای متخصص و پاک‌دست


عضو شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت به کارگیری نیروهای پاک‌دست در شهرداری تاکید کرد و از شهردار جدید این کلانشهر خواست  انتصاب نیروهای توانمند و پاک‌دست را در اولویت اقدامات خود قرار دهد.


علی بخشی گفت: مشکل اصلی ما در شهر کم‌رنگ دیدن فرهنگ بخصوص فرهنگ اسلامی است.


این عضو شورا همچنین بازنگری در عملکرد پلیس ساختمان را از شهردار کرج خواستار شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری