جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲
افزایش مشارکت مستقیم شهروندان با حضور در پارک شهر دانایی
عباس زارع در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر اظهار داشت: پارک شهر دانایی با مساحتی بالغ بر 20 هکتار در تپه مرادآب منطقه یک ...
عباس زارع در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر اظهار داشت: پارک شهر دانایی با مساحتی بالغ بر ۲۰ هکتار در تپه مرادآب منطقه یک شهرداری کرج هم اکنون در مرحله طراحی قرار دارد.


وی افزود: پارک شهر دانایی یک محیط علمی، تفریحی، شاد و تعاملی است که موجب افزایش سطح آگاهی عمومی شهروندان به خصوص کودکان و نوجوانان نسبت به علوم و فناوریهای روز می شود.


این مسئول عنوان کرد: در واقع شهروندان با حضور در این پارک، با مهارتهای ذهنی، علمی و خلاق آشنا می شوند.


افزایش مشارکت مستقیم شهروندان با حضور در پارک شهر دانایی


زارع با اشاره به اینکه ارائه نکات آموزشی در این پارک از طریق برپایی نمایشگاه های تعاملی صورت می گیرد، ادامه داد: در واقع برپایی نمایشگاه های مختلف با حضور و به دستان شهروندان، موجب افزایش تعامل آنها با مسئولان می شود ضمن اینکه برپایی نمایشگاه ها توسط شهروندان موجب ارائه ایده و ایده پردازی خواهد شد.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج یادآور شد: مشارکت مستقیم شهروندان در بخشهای مختلف موجب افزایش روحیه و خرد جمعی و اعتماد به نفس آنها می شود که در طراحی و احداث این پارک توجه ویژه ای به این مهم شده است.


فعالیتهای جمعی در “شهر دانایی” رنگ تازه ای به خود می گیرد


وی اظهار داشت: در این پارک علمی و تفریحی و آموزشی سعی می شود تا مفاهیمی از قبیل جستجوگری، کنجکاوی، خلاقیت و ابداع در مخاطبان که اکثریت آنها را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند، نهادینه شود.


این مسئول گفت: همچنین انجام فعالیتهای جمعی، ارتقای روحیه کار دسته جمعی و مشارکت پذیری در افراد نیز در برنامه های این پارک بسیار مورد توجه قرار می گیرد.


زارع افزود: مخاطبین اصلی چنین پارکهای علمی و تفریحی و آموزشی، کودکان و نوجوانان و جوانان هستند که اکثریت جمعیت کشور را تشکیل می دهند و حضور موثری در خانواده ها دارند.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج اظهار داشت: از این رو با آموزش موثر این اقشار می توان اهداف حوزه آموزش به خانواده ها را عملیاتی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری