جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲
نظام مهندسی پتانسیل بزرگ کرج است/اهمیت شناسنامه دار کردن صنعت ساخت و ساز
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند در دیدار با اعضای نظام مهندسی استان البرز با بیان این مطلب افزود: همگرایی و تعامل شهرداری و سازمان نظام ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند در دیدار با اعضای نظام مهندسی استان البرز با بیان این مطلب افزود: همگرایی و تعامل شهرداری و سازمان نظام مهندسی می تواند بسترهای مناسبی را برای پویایی عرصه ساخت و ساز شهری مهیا کند.


وی با تاکید بر بهره گیری از این پتانسیل درجهت ارتقاء کیفی سطح ساخت و سازهای شهری، اظهارداشت: با بهره مندی از این ظرفیت، کلانشهر کرج سرآمد فعالیت های عملی در حوزه نظام مهندسی می شود.


ترکاشوند همچنین، سازمان نظام مهندسی را بازوی توانمند نظارتی در کنترل کیفیت ساخت و ساز دانست و عنوان کرد: گسترش ارتباطات شهرداری و نظام مهندسی ضمن تحقق اجرای طرح های عمران شهری به صورت علمی و مهندسی می تواند، زمینه ساز استفاده از فن آوری های نوین جهت صنعتی کردن ساخت و ساز شهری شود.


نقش کلیدی نظام مهندسی در ارتقای کیفیت ساخت و ساز


سرپرست شهرداری کرج در ادامه، نقش سازمان نظام مهندسی در ارتقای کیفیت ساخت و سازهای شهری را یادآور شد و افزود: گسترش فعالیت های این سازمان با رویکرد برقراری تعامل هر چه بیشتر با مجموعه مدیریت شهری منجر به ارایه خدمات مهندسی بهتر می شود.


ترکاشوند با اشاره به اینکه، شهرسازی و نظام مهندسی از یکدیگر جدا نیستند به هدف مشترک این دو ساختار اشاره کرد و افزود: هدف نهایی از اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرسازی شهرداری و سازمان نظام مهندسی، اجرای بهینه و کارآمد طرح های شهری به ویژه ساخت و سازهای شهری است.


وی، گفت: در این مسیر نیاز است، تعهد و تخصص به عنوان دو مولفه مهم سرلوحه اجرای طرح های شهری قرار گیرد، ضمن آنکه، ارتقاء تکنولوژی و بهره گیری از دانش نوین شهرسازی نیز مد نظر جامعه مهندسین اعم از اعضای سازمان و حوزه شهرسازی قرار گیرد.


اهمیت شناسنامه دار کردن صنعت ساخت و ساز/قدردارن پتانسیل های موجود باشیم


سرپرست شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت شناسنامه دار کردن صنعت ساخت و ساز تاکید کرد و گفت: از فاکتورهای اصلی مورد نظر شورای اسلامی شهر کرج، صدور شناسانه فنی و شناسنامه دار کردن صنعت ساخت و ساز است.


ترکاشوند همچنین، کسب اعتماد اجتماعی با هدف رونق و علمی تر شدن فضای ساخت و ساز را از دیگر رویکردهای مهم مدیریت شهری و شورای ذکر کرد و افزود: با تحقق این مهم  روند کاری ارباب رجوع تسهیل‌ می شود.


وی به آسیب شناسی، شرایط اجتماعی کشور در عدم بهره مندی مطلوب از تجربیات عمومی، تاکید کرد و گفت: باید قدردان پتانسیل ها، ظرفیت ها و تجربه های موجود در عرصه مهندسی باشیم.


 ترکاشوند عنوان کرد: در مواجه با ماموریت های نظام مهندسی در حوزه مدیریت شهری باید با نگاه تخصصی به سمت سرآمد شدن کرج در عرصه های مختلف شهری به ویژه خلق شهری اصولی و منطبق با معیارهای استاندارد و ایده آل حرکت کنیم.


داشتن شهری ایده آل هدف نهایی نظام مهندسی و شهرداری است


در ادامه این دیدار که طی آن علی ترکاشوند، سرپرست شهرداری کرج با اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی استان البرز به گفتگو نشست، رئیس سازمان نظام مهندسی ضمن تبریک تصمیم شایسته اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر مبنی بر انتخاب شهردار کرج، اظهارامیدواری کرد: با نگاه تخصصی و بومی شهردار کرج همچنین اشراف وی بر این کلانشهر به ساختن و داشتن شهری ایده آل نزدیک تر شویم.


محسن خیری با بیان اینکه، داشتن شهری ایده آل به لحاظ ساختار های شهری، هدف نهایی شهرداری و سازمان نظام مهندسی است، بیان کرد:  این سازمان از همه توان و ظرفیت سازمانی خود به منظور تحقق این مهم استفاده می کند.

 

در این دیدار اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان البرز، داشتن نگاه جدی به تفکر مهندسی و تخصص گرایی را از انتظارات اعضای این سازمان دانستند.


همچنین شناخت از جامعه مهندسین به عنوان عاملی برای ایجاد وحدت رویه بین سازمان و شهرداری از سوی اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی مهم ارزیابی شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری