جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲
لزوم تدوین سند راهبردی شورا و شهرداری/کدهای درآمدزایی مناطق فعال شود
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ، علی ترکاشوند صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان اینکه، این سند در راستای سند 20 ساله کشور و ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ، علی ترکاشوند صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان اینکه، این سند در راستای سند ۲۰ ساله کشور و مبتنی بر برنامه های پنج ساله و با افق ۱۴۰۴ تدوین می شود، اذعان داشت: با استفاده از  نقطه نظرات مدیران، کارشناسان، اعضای شورای اسلامی شهر، یک برنامه راهبردی ۴ ساله تدوین شود.

 

ترکاشوند خواستار رسیدگی به این امر با مسئولیت معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری کرج شد.


 وی، ارتقاء بهره وری و پیشتازی در حل مسائل مدیریت شهری و برنامه‌ریزی توسعه شهری کرج را حاصل تدوین سند راهبردی شورا و شهرداری دانست و عنوان کرد: از این طریق مدیریت تمامی فرایندهای مطالعاتی شورا و شهرداری کرج اعم از تفکر، پژوهش، مطالعه، نوآوری و یافتن راهکارهای نوین و اقدامات مناسب برای انجام مأموریت ها و وظایف شهرداری کرج و نظارت، ارزیابی و بروز رسانی طرح جامع،با بهره گیری از نیروهای متخصص و فناوری های منطبق و به روز محقق می شود.


ترکاشوند ادامه داد: این سند همچنین تـأمیـن کننده نیـازهای پژوهشی و برنامه‌ریزی بـه منظـور پشتیبانی فکری از اقـدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج می باشد و قادر به کسب جـایگاه مـرجعیت بـرای سایـر شهرداری های کشور است.


وی با تاکید بر ضرورت اجرای کیفی پروژه های مطالعاتی و تسریع در انجام آن ها، استفاده از روش ها، فناوری ها و مبانی نظری روز، توجه به صلاحیت علمی، اجرایی، عنوان کرد:  اثر بخش نمودن نتایج مطالعات در فعالیت های شهرداری امری مهم است که در قالب تدوین سند راهبردی شورا و شهرداری به نحو مطلوبی حاصل می شود.


کدهای درآمدزایی مغفول مانده در مناطق فعال شوند


سرپرست شهرداری کرج با اشاره به برخی ابهامات موجود در متمم بودجه بر ضرورت رفع این ابهامات تاکید کردو افزود: بحث دقیق درآمدها و هزینه ها ابسیار اهمیت دارد و باید از سوی مسئولین ذیبرط به نحو ویژه ای رصد و بررسی شود.


 ترکاشوند در ادامه عنوان کرد: بررسی سنوات گذشته شهرداری حاکی از این است که برخی کدهای درآمد زایی مغفول مانده است که باید با پیگیری های کارآمد و منتج به نتیجه این کد های درآمدی نیز فعال و در مسیر درآمد زایی قرار گیرند.


وی با تاکید بر اینکه، شهرداری های مناطق، وصول مطالبات شهرداری را پیگیری کنند، گفت: سیستم فعالیت شهرداری درآمد هزینه است و بر این اساس نیاز است شهرداری ها در وصول مطالبات به حق و قانونی جدیدت داشته باشند.


این مسئول اظهارداشت: تا درآمدی کسب نشوند، نمیتوان هزینه ای را برای اجرای برنامه های شهری پیش بینی کرد و بر این اساس  شهرداری ها باید ضمن نظارت بر کسب درآمد از حقوق شهروندی نیز صیانت کنند.


زمان صدور پروانه کاهش یابد


سرپرست شهرداری کرج بر ضرورت کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی تاکید کرد و افزود: خدمات باید از سوی شهرداری با سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام شود.


ترکاشوند، گستردگی برنامه های حوزه معاونت شهرسازی را یادآور شد و افزود: با توجه به گستردگی کار، این حوزه نیاز به بهره گیری از برنامه هایی دارد که ضمن خدمات رسانی شایسته، در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.


وی گفت: با اهتمام معاونت شهرسازی همچنین تدوین برنامه ها و سیاست های کاربردی، مدت زمان صدور پروانه ساختمانی باید به حداقل برسد.


ترکاشوند ادامه داد: تحقق این مهم به عنوان یکی از سیاست های کارآ مبتنی بر خروجی های مثبت نقش بسزایی در پیشبرد امور اداری شهروندان در امور اخذ پروانه های ساختمانی ایفا می کند.


این مسئول کاهش مدت زمان صدور پروانه ساختمانی را مهم ارزیابی کرد و گفت:  تصمیم گیری و اتخاذ سیاست های کاربردی در ساختار مدیریت شهری با هدف ارتقاء سطح خدمت رسانی به شهروندان در زمینه های مختلف صورت می گیرد.


ترکاشوند در ادامه با بیان اینکه، ساماندهی پرونده هایی که حکم تخریب دارند، بسیار مهم است بر تعیین تکلیف این پرونده ها تاکید کرد و افزود: تکلیف پرونده های مذکور باید از طریق صلح و امضاء توافق نامه روشن شود.


بستر مشارکت سرمایه گذاران مهیا شود


سرپرست شهرداری کرج عنوان کرد: بستر مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در کرج باید به نحو اثر گذاری مهیا شود.


ترکاشوند اظهارداشت: در صورت مهیا شدن هر چه بیشتر بستر سرمایه‌ گذاری در شهر کرج، توسعه ساختارهای شهری در این کلانشهر بیش از بیش فراهم می شود.


وی با اشاره به ظرفیت‌ ها و استعدادهای قابل بهره‌ گیری بخش خصوصی، عنوان کرد: ایجاد شرایط مناسب به منظور تجمیع سرمایه‌ های بخش خصوصی و به کارگیری آن در راستای توسعه ساختارهای شهری امری مهم برای مدیریت شهری تلقی می‌‌شود که نسبت به انجام آن نیز تأکید دارد.


ترکاشوند عنوان کرد: هدف شهرداری کرج در دوره کنونی نیز رسیدن به نقطه ایده‌آل در جذب سرمایه‌ های بخش خصوصی است تا از طریق آن قادر به اجرای طرح های کلان شهری شود.


وی با تأکید بر فرآهم آوردن شرایط مناسب به منظور ایجاد بسترهای حضور سرمایه گذاران و به تبع آن رشد اقتصادی، افزود: برای دستیابی به این مهم نیاز است، سهم بخش‌ های خصوصی و تعاونی مد نظر قرار گیرد.


تجربه موفق تمام شهرداران مورد استفاده قرار می گیرد


 سرپرست شهرداری کرج با ارزیابی مثبت از عملکرد سید علی آقازاده، شهردار دوره سوم شورای اسلامی شهر کرج، عنوان کرد: در تدوین سیاست ها و برنامه های شهرداری از تمام تجربه های موفق شهرداران استفاده می شود.


ترکاشوند عنوان کرد: بهره گیری از الگوهای موفق شهرداران می تواند موجب انتفاع شهر و تسهیل در اجرای امور شهری شود.


کرامت مردم در اولویت است


سرپرست شهرداری کرج در ادامه با بیان اینکه، کرامت مردم در اولویت است، افزود: فرصت خدمتگزاری به سرعت از دست می رود و نباید از آن غفلت کنیم.


ترکاشوند عنوان افزود: رفع گرفتاری مردم و تسهیل در خدمت رسانی از تاکیدات آموزه های دینی است و شهرداری کرج نیز با تکیه بر این مهم در مسیر خدمت رسانی شایسته حرکت می کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری