جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۲
حل مشکلات صنعتی استان توسط ۳ حلقه نخبگان،سرمایه گذاران وشرکتهای دانش بنیان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حسینعلی علیخانی در مراسم افتتاحیه کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران دفتر بنیاد نخبگان استان البرز به پتانسیل بالای استان در ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حسینعلی علیخانی در مراسم افتتاحیه کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران دفتر بنیاد نخبگان استان البرز به پتانسیل بالای استان در حوزه مراکز علمی و تحقیقاتی ملی و وجود نخبگان و متخصصان در حوزه های علم و فناوری اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نخبه در بنیاد نخبگان استان تحت پوشش هستند و این بنیاد رتبه  چهارم کشور از لحاظ افراد تحت پوشش را به خود اختصاص داده است.


وی بیان کرد: استان البرز با دارابودن حدود یکصد آزمایشگاه تخصصی و ملی، ۵۶ مرکز تحقیقاتی، بیش از ۳۱ واحد دانشگاهی و حدود ۱۳ مرکز بزرگ تحقیقاتی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی از ظرفیتهای بالقوه و بالایی برخوردار است.


علیخانی عنوان کرد: با توجه  به کم رنگ بودن راهکارهای تدوین شده و مدون از پتانسیل استانی، بنیاد نخبگان استان البرز سعی دارد با مشارکت و تعامل نزدیک با دستگاههای اجرایی استان در مسیر استفاده از پتانسیل و توان بومی متخصصان و نخبگان  گام بردارد.


وی در ادامه، هدف کلان از افتتاح کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در بنیاد نخبگان استان البرز را همکاری متقابل طرفین با بهره گیری از کلیه منابع و امکانات طرفین اعم از دانش فنی و نیروی انسانی اعلام کرد.


رییس بنیاد نخبگان استان البرز به موضوعات تفاهم نامه سیاست گذاری و تدوین فعالیتهای اجرایی کلینیک صنعت، معدن و تجارت در بنیاد نخبگان استان،  اشاره کرد و گفت: جذب متخصصین و ایجاد بانک اطلاعاتی اساتید دانشگاهی و متخصصان استان، همکاری در عارضه یابی و حل مشکلات صنعتی و ارائه راهکارهای مناسب، حل مشکلات صنعتی استان توسط سه حلقه نخبگان، سرمایه گذاران و شرکتهای دانش بنیان و بنیاد نخبگان استان البرز و ایجاد رصد خانه علم و فناوری در دفتر کلینیک بنیاد نخبگان از اقدامات مهمی است که در این راستا صورت گرفته است.


وی بیان کرد: شورای هماهنگی کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در بنیاد نخبگان استان البرز شامل معاون پژوهشی دانشگاه تهران به عنوان مدیر پروژه، رئیس بنیاد نخبگان استان البرز به عنوان نایب رئیس، مدیر اجرایی کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران به عنوان عضو شورا، مسئول کلینیک صنعت، معدن و تجارت دانشگاه تهران در بنیاد نخبگان استان البرز به عنوان دبیر کلینیک- نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان عضو کلینیک هستند.


علیخانی در پایان با اشاره به اینکه استان البرز علاوه بر پتانسیل ها و قابلیت های صنعتی به عنوان قطب تحقیقاتی کشور در حوزه کشاورزی و محیط زیست محسوب می شود از فعالیت این کلینیک در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در آینده نزدیک خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری