جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲
حضور مدیران شهرداری در دولت موجب ارتقاء و پیشرفت کشور می شود

در دوره جدید مدیریت شهری به طور مستقیم بر منابع انسانی نظارت می کنم

Print Friendly, PDF & Email

شهردار تهران با بیان این که تغییر و تحولاتی در شهرداری تهران در پیش است گفت: با رفتن مدیران شهرداری به دولت موافق هستم چرا که این جا به جایی ها می تواند موجب ارتقاء و پیشرفت کشور شود.

به گزارش پرتال داخلی شهرداری تهران، دکتر محمد باقر قالیباف صبح امروز در مراسم تودیع دکتر سید مناف هاشمی ، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : طبیعتا این آمد و رفتن ها فرصت هایی است که خداوند در اختیار انسان ها قرار می دهد و توفیقی است که از جانب او به دست دیگران رخ می دهد و ما هستیم که دراین موقعیت ها باید درک درستی داشته و شکر این نعمت را به جا آوریم.
وی با تاکید بر این که هیچ وقت ، هیچ کس نمی تواند بگوید در مجموعه ای که مدیریت کرده بی عیب و نقص این کار را انجام داده است افزود : در کار بنده هم به طور حتم عیب و نقص وجود دارد . در زمان انتخاب شهردار هم مسایلی عنوان شد البته برخی از این اظهار نظرها حساب بود و برخی ناحساب که البته از باب سیاسی کاری زده می شد .
شهردار تهران اظهار کرد : نمی خواهم بگویم که همه دوران خدمت آقای مناف هاشمی بی عیب و نقص بوده اما در مجموع قضاوت مردم ، روند شهرداری مثبت است و همه کسانی که دراین حوزه معاونت حضور دارند از ساده ترین افراد که برای ما محترم هستند تا راس آن یعنی معاون ، همه دراین موفقیت نقش داشته اند.
قالیباف اظهار کرد : وقتی به گذشته نگاه می کنیم خود معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری نیز سر جمع ، روند مثبتی را طی کرده است و من به سهم خود از دکتر مناف هاشمی تشکر می کنم که بار مسئولیت را با همه سختی ها به دوش کشیدند و انصافا امروز سر جمع عملکرد معاونت ، کارنامه قابل قبول و قابل دفاعی است .
وی اظهار کرد : برای مسوولیت جدید دکتر مناف هاشمی در خارج از شهرداری تهران آرزوی موفقیت دارم . امیدوارم حضور ایشان در آن جا نیز سبب خیر شود .
شهردار تهران تصریح کرد : به سهم خود به همه دوستان و وزرا و دکتر روحانی رییس جمهور محترم نیز گفته ام با حضور هر کدام از کارکنان و مدیران شهرداری که حضورشان در دولت می تواند موثر باشد و موجب ارتقاء ، موافقت می کنم حتی اگر در شهرداری دچار مشکل شویم .
وی افزود : تا امروز حدود ۱۴ نفر از مدیران کلیدی شهرداری به دولت رفته اند و در روزهای آینده هم تعدادی دیگر خواهند رفت و این برای من هم مایه افتخار است . اساس این جا به جایی ها برای افراد و کشور مفید است.
قالیباف خطاب به مدیرانی که از شهرداری به دولت رفته اند نیز اظهار کرد : یادتان نرود که از خانه شهرداری رفته اید و این جا را فراموش نکنید . من از هر سازمانی که رفتم به کارشان دخالت نکردم اما با همان دلسوزی اگر کاری را باید برای آن جا انجام می دادم ، عمل می کردم . به طور مثال امروز وقتی می خواهم در مورد بسیج تصمیمی بگیرم از موضع شهردار تهران به آن نگاه نمی کنم از موضع زمانی که در بسیج بودم به مساله نگاه می کنم .
شهردار تهران در ادامه با بیان این که در دوره جدید مدیریت شهری باید بحث منابع انسانی مورد توجه قرار گیرد ومن خود نیز آن را مدیریت می کنم گفت : منابع انسانی ، دار و ندار هر سازمان و کشوری است که غفلت از آن غفلت از همه چیز و توجه به آن توجه به همه چیز است ؛ چه درحوزه آموزشی ، شایسته سالاری ، ارتقاء ، عزل و نصب ، توجه به مسایل معیشتی ، کارآمدی در ابعاد مختلف و فکر می کنم اگر امروز آسیب شناسی کنیم ، از نقاط ضعف ما در دوره گذشته این است که با همه زحمات و در حوزه منابع انسانی نتوانستیم اتفاق بزرگ و تاثیر گذاری داشته باشیم .
وی با اشاره به انتشار شایعات مختلف در این روزها و با بیان این که در این دوره پس از کسب مشورت شخصا تصمیم خواهم گرفت خاطرنشان کرد : حتما تغییر و تحولاتی در شهرداری در پیش است ، هر کس هر چه بگوید حرف خودش را دارد می زند چرا که در این خصوص و در این دوره تا رده شهردار ناحیه ، شخصا تصمیم خواهم گرفت.
قالیباف تصریح کرد : شایعاتی هم که عنوان می شود این فرد رفته و آن فرد می آید تحلیل افراد است که یا بیکارند یا دنبال منافع خودشان هستند . برای ما هم مهم نیست و بیکار نیستیم که این ها را تکذیب یا تایید کنیم . مهم این است که کارمان را درست و اساسی انجام داده و پیش رویم .
شهردار تهران افزود : آقای داریانی که جانشین حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری بودند فعلا سرپرستی این حوزه را خواهند داشت و تلاشم این است که با بررسی و جمع بندی به تصمیم نهایی دراین موضوع برسیم .
سید مناف هاشمی از شهرداری تهران رفت
معاون سابق توسعه و برنامه ریزی شهری شهرداری تهران در مراسم تودیع خود با اشاره به برخی از مهم ترین اقدامات انجام شده دراین حوزه گفت : با اجرای پروژه بزرگ ممیزی املاک ، سه میلیون ملک تهران با بیش از ۲ هزار میلیارد تومان تخلف شناسایی و بانک اطلاعاتی خوبی برای زیر ساخت طرح های تفصیلی و جامع فراهم شد .
به گزارش پرتال داخلی شهرداری تهران، دکترسید مناف هاشمی با بیان این مطلب اظهار کرد : در زمان تصویب دو قانون تجمیع عوارض و مالیات بر ارزش افزوده کدورت‌هایی میان ما و مجلس پیش آمد و حتی چند بار من را از چند کمیسیون مجلس اخراج کردند اما خوشحالم که نهایت این دو قانون تصویب و درآمدی برای شهرداری تهران ایجاد شد .
وی با بیان این که از سال ۸۶ به عنوان یک سرباز کوچک در کنار سردار بزرگی همچون محمدباقر قالیباف در حوزه سازندگی کشور خدمت کردم ضمن حلالیت از تمامی کسانی که در این مدت با آنها کار کرده است اظهار کرد : بعد از ورودم در سال ۸۵ دو اداره کل تشخیص و وصول درآمد ادغام شد و با تصویب طرح جامع درآمدهای پایدار و تشکیل ستاد عالی درآمد ، گام‌های مؤثری برداشته شد.
مناف هاشمی ادامه داد : با اجرای پروژه بزرگ ممیزی املاک بالغ بر ۱۵۰۰ نفر در قالب ۲۲ تیم ، اقداماتی انجام شد که در این راستا سه میلیون ملک تهران شناسایی و دو هزار میلیارد تومان تخلفات نیز مشخص شد و خوشحالیم که امروز بانک اطلاعاتی خوبی ایجاد شده است .
معاون سابق شهردار تهران با اشاره به اینکه ۲۰۰ میلیون برگ عوارض شهرداری تهران به صورت اتوماسیون انجام می‌شود، گفت: در زمان حضورم در شهرداری تهران با تصویب دو قانون تجمیع عوارض و مالیات بر ارزش افزوده توانستیم دو هزار میلیارد تومان درآمد پایدار برای شهر تهران و سه هزار میلیارد تومان برای شهرداری‌های کشور وصولی درآمد داشته باشیم. در تصویب این دو قانون کدورت‌هایی میان ما و مجلس پیش آمد و حتی چند بار من را از چند کمیسیون مجلس اخراج کردند اما خوشحالم که نهایت این دو قانون تصویب و درآمدی برای شهرداری تهران شد.
مناف هاشمی همچنین به برخی از اقداماتش در معاونت خدمات شهری اشاره کرد و افزود : در مدت زمانی که به عنوان معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران حضور داشتم اقداماتی انجام شد به طوری که از سال ۸۹ تاکنون بالغ بر ۸۰ درصد سیستم بودجه‌ریزی شهرداری تهران در قالب برنامه‌ریزی بودجه‌ای عملیاتی شد و امیدواریم در آینده این اقدامات ادامه داشته باشد.
وی در پایان خطاب به همکارانش گفت: امیدوارم که از فرصت خود برای خدمت‌رسانی به نفع احسن استفاده کنیم چرا که این فرصت‌ها تکرارشدنی نیستند، همچنین امیدوارم حسادت و بخل در حوزه کاری و اداری از سیستم اداری کشور و شهرداری پاک شود.
Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری