جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲
چرا شورا مهندس ترکاشوند را برگزید؟
از یک سو بعد از روزها و هفته‌ها لابی و کشمکش و کورس مدعیان تصدی استانداری البرز خبر انتصاب جناب سید طاهر طاهری به سمت استاندار البرز به همه هیاهوها ...
از یک سو بعد از روزها و هفته‌ها لابی و کشمکش و کورس مدعیان تصدی استانداری البرز خبر انتصاب جناب سید طاهر طاهری به سمت استاندار البرز به همه هیاهوها پایان داد و بالاترین رکن دولت در استان مشخص تا خیال همه راحت و فضای سیاسی به ساحل آرامش نزدیک شود و اما در گوشه‌ای دیگر و در زیر سقف مهم‌ترین پایگاه مردمی شهر کرج ۲۱ عضو شورای چهارم در حال سبک و سنگین کردن وزنه‌های باقی مانده از خیل علاقمندان و مدعیان تصدی سمت کلیدداری شهر یعنی شهردار کرج بودند، شورا که در  مهم‌ترین و اصلی‌ترین کار خود سعی دارد تا قدمی درست و سنجیده بر دارد از یک سو با فشارهای پنهان و پیدای اصحاب قدرت مواجه بود و از سوی دیگر در معرض قضاوت مردم .آن روز بیرون از صحن شورا شایعات و خبرهای داغ سایت به سایت، پیامک به پیامک و زبان به زبان  نقل می‌گردید.


۶ نامزدی که از بین ۱۹ نامزد اولیه به این مرحله راه یافته بودند با برنامه‌ها و ژست‌های مختلف آمده بودند تا خود را اثبات کنند و شورایی‌ها هم با روش و سیاست بازی که اعمال کرده بودند اجازه دادند تا همه نوع سلیقه و چهره در این گود وارد شود و با تحمل فشارها و سخت کردن کار خود به مردم این اطمینان را بدهند در قبال سوگندی که خوردند پایبند هستند هر چند می‌توانستد یک نفر را گزینه انتخاب نمایند. در ثانی در همین بدو امر اعلام کنند که برای مصالح مردم و شهر کرج هیچ تعارفی با کسی ندارند و در واپسین ساعات کار روز یکشنبه بالاخره دود سفیدی از شورا بیرون آمد و خیال خیلی‌ها راحت شد و جناب مهندس علی ترکاشوند به عنوان شهردار کلانشهرها کرج از سوی نمایندگان مردم انتخاب تا انشاء ا… بعد از طی تشریفات اداری کلید شهر را به گردن بیاویزد.


ضمن تبریک به این عزیز از تحمل، صبر ، دقت نظر و اقدام سنجیده و در خور شورای اسلامی چهارم شهر کرج که با انتخاب مدیری اجرایی، توانمند، آزمون داده، متخصص، تحصیلکرده و از همه مهمتر تجربه یک دوره شهرداری کلان‌شهر کرج به فرزندان شهر احترام گذاشته و انتخابی شایسته در این برهه انجام دادند به نوبه خود تقدیر و تشکر نمایم.


اقدام امروز حاکی از تصمیم و خرد جمعی بود و نشان داد در سایه وحدت، دوری از هیاهو، صبر و استقامت در مقابل برخی زیاده‌خواهی‌ها و دخالت‌های نابجا می‌توان کارهای خوب و ماندگاری انجام داد که رضایت حداکثری را در پی داشته باشد .


« انتخاب مهندس ترکاشوند را بنا به دلایل ذیل انتخابی مدبرانه و صحیح و مناسب می‌دانم»


•    سوابق مدیریتی و خدمتی ایشان نشان می‌دهد که همواره در امور اجرایی دخالت داشته و به هیچ وجه مسئولیت سیاسی و یا کار سیاسی نکرده است.


•    تحصیلات وی کاملاً مرتبط با حوزه مدیریت شهری، شهرسازی و عمران و آبادانی است.


•    تجربیات وی در شهر کرج و در سمت‌های بالا و کلان از وی مردی پخته ساخته است .


•    آشنا به کرج، پروژه‌ها، نیازها، مدیران و کم و کیف آن می‌باشد .


•    افتخارات امروز وی حاصل تلاش، کوشش، صبر، توکل به خدا و تراوش درونی خودش می‌باشد و وابسته به حزب و جناح و قدرت نبوده است.


•    از قدرت تعامل بالایی با مدیران شهرستان و استان برخوردار است که بسیار نیاز می‌باشد.


•    به نیروهای متخصص و جوان اهمیت می‌دهد همانگونه که بسیاری از مدیران برتر امروز شهرداری کرج و یا حتی آنان که در سمت‌های دیگر کشوری و استانی مشغول هستند حاصل اعتماد و وارد گود اجرایی و مدیریتی کردن جناب ترکاشوند در زمان تصدی شهرداری در سال‌های قبل است.


•    توسل  وی به ائمه و اعتقاد راسخ به این مهم در تمامی امور ولایتی بودن از ویژگی منحصر به فرد وی است امیدواریم که با همه این امتیازات و با کمک و همراهی همه مدیران، مسئولان، پرسنل و مردم خوب و شریف کرج شاهد کرجی آبادتر، زیباتر و در شان و خور این شهر و مردمش باشیم .


بر خود فرض می‌دانم از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی جناب آقای مهندس آقازاده که چند سال با صبر و تحمل، روحیه و اخلاق باز و مهربانانه خود برای این شهر منشاء خدمات بسیاری بود تقدیر و تشکر نمایم یقین دارم که بزودی از خدمات،  تجربیات و اندوخته‌های سال‌های سال مدیریت این سید بزرگوار در سمتی مهم‌تر بهره گرفته خواهد شد و به وی تبریک می‌گویم به لحاظ اقدام اخلاقی و پسندیده‌اش در ارسال پیام تبریک برای جناب مهندس ترکاشوند در اولین ساعات بعد از اتخاذ تصمیم شورای شهر. این نشان از روح بلند، مردانگی، اخلاق اسلامی و خوبی‌های جناب آقازاده دارد که سرمایه‌ای بزرگ و درسی برای همه مدیران نظام جمهوری اسلامی می‌باشد .


مصطفی رضا حسینی قطب‌آبادی
نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری