جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲
شهرداری کرج میزبان مدیر جدید شد/بی حاشیه به دنبال سازندگی می رویم
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، همزمان با اولین روز کاری " ترکاشوند " به عنوان سرپرست شهرداری کرج، مدیران شهری با وی ملاقات و این سرپرستی را ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، همزمان با اولین روز کاری ” ترکاشوند ” به عنوان سرپرست شهرداری کرج، مدیران شهری با وی ملاقات و این سرپرستی را به وی تبریک گفتند.


بی حاشیه و با جدیت به دنبال ارائه خدمات و سازندگی می رویم


سرپرست شهرداری کرج، ضمن ابراز تشکر از حضور مدیران و مسئولین شهری، معتمدین، شهروندان و پرسنل، اظهارامیدواری کرد: این حضور نشانی برای ایجاد وحدت، تعامل و یکپارچگی درون سازمانی باشد.


علی ترکاشوند، هدف خود از قبول این سمت را ” تلاش برای تحقق اهداف و آرمان های شهری ” ذکر و بیان کرد: هدف شهرداری کرج در دوره جدید، حرکت در مسیر ” سازندگی ” است و در راه رسیدن به این هدف مهم، راه برای هیچ حاشیه ای باز نخواهد بود.


وی از شهرداری به عنوان، نهادی اجتماعی یاد کرد و افزود: امروز شهرداری ها کارکردهای وسیع و گسترده ای نسبت به گذشته دارند که از جمله آن، کارکرد فرهنگی اجتماعی این نهاد مردمی است که به تبع این مهم شهردرای کرج اهتمام خود را برای ارتقاء آیتم های اجتماعی فرهنگی دو چندان خواهد کرد.


شهرداری در لحظه فعالیت می کند   


سرپرست شهرداری کرج با عنوان اینکه، جنس کار شهرداری، فعالیت در لحظه است، گفت: هیچ توجیحی برای شکل گیری خلاء در انجام امور نیست و این باید مد نظر همه مدیران و مسئولان قرار گیرد.


ترکاشوند، گستره وظایف و تعهدات شهرداری ها به ویژه در کلانشهرها را بسیار وسیع دانست و گفت: این نهاد مردمی باید خدمت رسانی را در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، پژوهشی و سایر عرصه هایی که رشد و تکامل جامعه با آن پیوند خورده است را به منصه ظهور برساند و در این راه هیچ کوتاهی و درنگی جایز نیست.


وی شهرداری را سیستمی با کارکردهای بسیار موثر، عمیق و گسترده دانست و عنوان کرد: شهرداری ها امروز با فعالیت هایی که انجام می دهند تبدیل به پایگاه فرهنگی اجتماعی بزرگی شده اند و این وظیفه و رسالت شهرداری را دو چندان می کند.


این مسئول استعداد این ارگان خدمات رسان در جذب مشارکت های مردمی را یادآور شد و گفت: مشارکت ‌جویی و زمینه سازی برای حضور حداکثری شهروندان در امور جاری شهر از خصیصه های مهم شهرداری است که انجام آن مساوی با تعامل، تفاهم و ارتباط گستره مردم و مسئولین شهری است.


مردمی بودن سرلوحه امور است


سرپرست شهرداری کرج ادامه داد: هرچه شهرداری در ارتباط گیری با شهرندان موفق تر باشد، مشکلات آسانتر شناسایی و رفع می شوند بر این اساس آنچه مدیران و مسئولان باید به آن توجه ویژه داشته باشند، تکریم ارباب رجوع و فراهم آوردن زمینه های مشارکت شهروندی است.


ترکاشوند، تاکید کرد: تحقق این امر اعتماد شهروندان به سیستم را دو چندان می کند و باعث می شود انتفاع و سازندگی به نحو مطلوب واثر گذاری محقق شود.


شهرداری پذیرای بهره گیری از الگوهای خوب مدیریتی


سرپرست شهرداری کرج با ارزیابی مثبت از عملکرد شهرداری دوره سوم شورا، عنوان کرد: شهرداری در دوره جدید، پذیرای بهره گیری از الگوهای خوب مدیریتی است و این بی شک راه را برای سازندگی در کرج هموار می کند.


ترکاشوند با بیان اینکه، شهروند مداری از گزینه های برتر شهرداری در دوره کنونی است، افزود: از جمله این الگوها بکارگیری مولفه‌های گسترش ارتباطات و ارتقاء ساختارهای اجتماعی است که به عنوان یک سیاست شایسته و ارزنده مطرح و دنبال می شود


سرعت در امر ” توسعه ” مد نظر است


سرپرست جدید شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود با مطرح کرن بحث ” توسعه شهری ” این امر را از شاخص ترین اهداف مدیریت شهری خواند و عنوان کرد: شهر کرج در دوره سوم شورا به نحو مطلوبی با مفهوم ” توسعه ”  آشنا شد و به تبع آن نیز ظرفیت ها و مسیرهای رسیدن به ” توسعه شهری ” در سطحی وسیع و کلان نمایان شدند.


ترکاشوند بر ضرورت مهیا ‌کردن زمینه های توسعه شهری در کلانشهر کرج تاکید کرد و افزود: همگرایی و انسجام، همفکری و همسویی از مولفه هایی است که توسعه شهری را به نحو مناسبی فراهم می کند.


وی بر ضرورت، تحقق توسعه پایدار تاکید کرد و گفت: در این خصوص شهرداری کرج اهتمام ویژه ای بر لحاظ کردن اهرم های اساسی توسعه پایدار دارد و در این راستا با همه توان اقدام به طراحی و تبیین خطی مشی هایی به منظور برآوردن این نیاز حیاتی می کند.


ترکاشوند در پایان اظهارامیدواری کرد: شهرداری کرج با همراهی و همدلی مدیران و مسئولین شهری راه های ترقی و پیشرفت را به نحو اثر گذاری طی کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری