جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۱
رشد ۴۹ درصدی درآمد شهرداری شاهرود در سال ۱۳۹۰
رشد 49 درصدی درآمد شهرداری، خسارت 500 میلیون ریالی طوفان به درختان و هرس 17 هزار و 500 مترمربع از مساحت شمشادهای سطح شهر عناوین اخبار شهرداری شاهرود می باشد. به ...

رشد ۴۹ درصدی درآمد شهرداری، خسارت ۵۰۰ میلیون ریالی طوفان به درختان و هرس ۱۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع از مساحت شمشادهای سطح شهر عناوین اخبار شهرداری شاهرود می باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جیرانی با اشاره به رشد ۴۹ درصدی درآمد این شهرداری در سال ۱۳۹۰، گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری برای این سال به شورای اسلامی شهر مبلغ ۲۰۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال بود که با برنامه ریزی و درآمدزایی مناسب ۴۹ درصد نسبت به سال قبل آن رشد داشته است.

وی اظهار داشت: در آمد شهرداری در پایان سال ۱۳۹۰ مبلغ ۲۹۰ میلیاردو ۹۰۰ میلیون ریال بود که ۲۱۰میلیارد ریال آن در زیر مجموعه عمرانی و توسعه پروژه های شاخص شهری هزینه و ۵۷ میلیارد ریال آن صرفه هزینه های جاری شده است.

شهردار شاهرود افزود: پروژه های اساسی و در حال اجرای شهرداری، شهربازی، بازگشایی ادامه مسیر ۴۸ متری علامه مجلسی (خیابان ۳۶ متری حد شرق پادگان) و پروژه میدان جمهوری بود و چهار دستگاه از وسایل بزرگ شهربازی به مبلغ ۹میلیارد ریال خریداری و نصب گردید.

وی همچنین بهینه سازی و موزایک فرش پیاده روهای سطح شهر در مساحت ۳۰ هزار متر مربع، پخش ۷۷ هزار تن آسفالت در خیابان ها و معابر شهری، احداث پارک در شهرکها (پارک شهرک بهارستان)، پیگیری خرید پنج دستگاه اتوبوس جهت سرویس دهی و افزودن آن به ناوگان حمل و نقل درون شهری و خرید دستگاه جدول زنی تمام اتوماتیک به مبلغ سه میلیارد ریال را نیز از دیگر اقدامات و خدمات ارائه شده توسط شهرداری در سال گذشته عنوان کرد.

خسارت  ۵۰۰ میلیون ریالی طوفان چند روز گذشته به درختان سطح شهر شاهرود

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری گفت: طوفان چند روز گذشته شاهرود بسیاری از شاخه های درختان سطح شهر را شکسته و خسارات زیادی به درختان این شهر وارد کرد.

عرب امیری اظهار داشت: نیروهای آماده باش حوادث غیر مترقبه سازمان پارکها بعد از طوفان اخیر اقدام به گشت زنی، جمع آوری و انتقال درختان و شاخه های شکسته کردند تا بدینوسیله از خطرات و مشکلات ناشی ازسقوط درختان جلوگیری بعمل آورند.

وی افزود: طوفان فوق علاوه بر شکستن ۲۱  اصله درخت از انواع چنار، کاج، زبان گنجشک، اقاقیا، نارون موجب سقوط یک اصله درخت برروی خودروی پراید پارک شده در کوچه جنب کلانتری راه آهن ،  شکستن حباب های پایه چراغها و قطع کابل برق پارکها، شد.

وی خسارات وارده را معادل ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرد.

برگزاری مانور امداد و نجات در شاهرود

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهرود گفت: نیروی های این سازمان اقدام به برگزاری امداد و نجات و انتقال مصدومین فرضی کردند.

سید محمد حسینی افزود: گروهی از امدادگران سازمان آتش نشانی شاهرود با استقرار راپل عرضی، عملیات انتقال مصدومین فرضی را به همراه فرود از ساختمان ۴ طبقه به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد: در سایه دوره های آموزشی که برای پرسنل سازمان آتش نشانی شاهرود به تناوب برگزار شده، هم اکنون پرسنل این سازمان از آمادگی جسمانی و توان عملیاتی بالایی برای اقدام سریع در حوادث احتمالی برخوردار می باشند.

بیش از ۱۷ هزار مترمربع از مساحت شمشادهای سطح شهر شاهرود هرس شد

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز گفت: این سازمان به منظور زیبا سازی سیمای فضای سبز سطح شهر و افزایش عمر شمشادها اقدام به هرس و فرم دهی آنها در مسیر بلوارهای مطهری، کارگر، بسیج و بلوار آزادی کرد.

عرب امیری اظهار داشت: شمشاد و ترون (terven) از جمله گیاهان پرچینی و پوششی محسوب می شوند که به عنوان یکی از عناصر مهم فضای سبز شهری به حساب می آیند و نقش مهمی در زیبایی محیط شهری ایفاد نموده و قابلیت شکل دهی و فرم پذیری را دارند.

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس