جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲
اولویت واحد ترافیک منطقه ۵، برنامه ریزی برای ارتقای ضریب ایمنی عابران پیاده است
علیرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به اجرای طرح بهسازی ترافیک برای ارتقاء میزان امنیت عابران پیاده در سطح منطقه با همکاری معاونت ...
علیرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به اجرای طرح بهسازی ترافیک برای ارتقاء میزان امنیت عابران پیاده در سطح منطقه با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک، عنوان کرد: برای ارتقای ضریب ایمنی عابران پیاده هنگام عبور از خیابان‌  باید به‌ گونه‌ ای برنامه‌ ریزی کنیم که میزان امنیت مردم برای عبور از خیابان‌ ها ارتقاء یابد.


رحیمی اجرای طرح بهسازی ترافیک در این منطقه را مهم ارزیابی کرد و افزود: از مهم‌ترین اقدامات این مرکز نصب لوازم ترافیکی بازدارنده و هشدار دهنده است.


وی گفت: خط کشی و ایجاد سرعت گیر ها در خیابان‌ ها یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در دستور کار است.


این مسئول گفت: در شش ماه نخست سال جاری ۱۶۰ متر سرعت‌ گیر، ۲۷۹ عدد تابلو ترافیکی و ۴۵ متر تابلو هدایت مسیر دروازه ای، ۴۵ هزار مورد خط کشی محوری، ۱۰۰ متر رنگ آمیزی سرعتگیر، ۴۷۸  بلوک عابر پیاده دو جزئی و با رنگ سرد ، ۴۲۰ بلوک باتومی، هزار و ۲۰۰ عدد چشم گربه ای، ۴۰۰ عدد سولار زمینی، هزار و ۵۰۰ عدد گل میخ و ۸ عدد چراغ چشمک زن در سطح این منطقه نصب و اجرا شده است، افزود: تحقق این مهم در راستای اجرایی شدن مصوبات کمیته فنی ترافیک در منطقه ۵ بوده است.


رحیمی در ادامه اضافه کرد: در راستای اقدامات ترافیکی واحد ترافیک منطقه ۵ شهرداری کرج برای تجهیز چهار راه شهید مصطفی خمینی(ره) ۲۴ فانوس برای روشنایی بهتر این چهار راه تعبیه کرده است.


این مسئول با تاکید بر این که باید تمهیدات لازم برای ارتقاء ضریب امنیت عابران پیاده انجام شود، اظهار داشت: رسیدن به این مهم از اولویت‌ هایی است که متولیان و دستگاه‌ های ذیربط با موضوع ترافیک بر انجام آن تاکید دارند.


وی تأکید کرد: اداره ترافیک منطقه ۵ به منظور بالا بردن حاشیه امنیت معابر برای عبور شهروندان به ویژه دانش‌ آموزان از عرض خیابان، نسبت به اجرای عملیات نصب ۱۶۰ متر سرعت گیر و علامت اخطار دهنده باز تابشی اقدام کرده است.

 

رحیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوعات ترافیکی اعم از فراهم آوردن زمینه های حمل و نقل آسان همچنین تامین شرایط و زمینه های تردد ایمن عابرین پیاده در سطح معابر، اجرایی شدن مصوبات کمیته فنی ترافیکی منطقه در دستور کار اداره ترافیک قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس