جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۲
تولید سالانه ۸۸ هزار تن زباله در کرج/ حجم وسیعی از زباله ها بازیافت می شود
همایون رضا مدنی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان اینکه 300 تن زباله در روز تولید می شود، عنوان کرد: کارخانه كمپوست كرج،  250 تن از ...
همایون رضا مدنی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان اینکه ۳۰۰ تن زباله در روز تولید می شود، عنوان کرد: کارخانه کمپوست کرج،  ۲۵۰ تن از زباله های تولیدی به چرخه بازیافت می آید.


این مسئول با اشاره به مطالب فوق در خصوص آمار زباله های بازیافت شده در کرج گفت: ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن زباله  طی ماه در کارخانه سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج  بازیافت می شود.


سرمایه گذاری بخش خصوصی حجم نخاله های ساختمانی را کاهش داد


مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج کاهش حجم نخاله های ساختمانی را یکی از عملکرد های مطلوب این سازمان دانست و افزود:  با سرمایه گذاری بخش خصوصی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج توانست حجم نخاله های ساختمانی را کاهش دهد.


کرج سومین شهر دارای پتانسیل استحصال گاز متان از مرکز دفن زباله و تبدیل آن به برق است


مدنی با بیان اینکه کرج سومین شهری است که دارای پتانسیل استحصال گاز متان از مرکز دفن زباله و تبدیل آن به برق است، عنوان کرد: ارزیابی و پیش بینی نرخ تولید و انتشار گاز از محل های دفن، جهت طراحی این محل ها و بهره برداری موفق گازهای تولیدی به عنوان منابع انرژی دارای اهمیت زیادی است.


این مسئول افزود: گازهای تولیدی در محل های دفن، پس از استحصال و تصفیه می تواند به طور مستقیم برای تامین انرژی شهری و صنعتی،  نظیر روشنایی، تامین انرژی مورد نیاز توربینهای گازی و موتورهای تولید برق و حتی در راه اندازی واحدهای تولید به طور هم زمان حرارت و برق ایجاد کند.


وی اضافه کرد: به طور کلی زباله دارای مواد آلی و ارگانیک است که چنانچه به گونه‌ای دفن شود که هیچ هوایی به آن نرسد، در این صورت زمینه فعال شدن برخی باکتری‌ها در آن فراهم می‌شود که این باکتری‌ها با خوردن زباله‌ها تولید گاز یا بیوگاز می‌کنند و حدود ۴٠ تا ۶٠درصد این گاز را متان و بقیه آن را دی اکسیدکربن و بخار تشکیل می‌دهد.


مدنی همچنین با بیان این که در حال حاضر کشورهای پیشرفته و صنعتی در استفاده از این فناوری سرمایه‌گذاری‌های عظیمی کرده‌اند، گفت: راه‌اندازی نیروگاه برق با استفاده از ضایعات شهری علاوه بر آن که این ضایعات را به انرژی پاک تبدیل می‌کند، از آلودگی‌های زیست محیطی جلوگیری خواهد کرد.


این مسئول احداث این نیروگاه را گامی برای تولید انرژی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دانست و اظهار امیدواری کرد: که این طرح در مدت مقرر اجرا شود تا مردم استان البرز شاهد کاهش آلودگی هوا و محیط زیست در سال‌های آتی و بهره‌گیری از انرژی برق تولیدی از این طریق باشند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری