جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲
ارتقای ۲۰ درصدی پیشرفت قطارشهری طی یک سال و نیم/ پرداخت تعهد شهرداری به قطارشهری تا پایان سال
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري كرج، سيدعلي آقازاده شب گذشته در آيين بهره‌برداري از فاز يك ساختمان قطارشهري كرج و حومه، اظهار داشت: حدود 3 سال پيش طبق ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سیدعلی آقازاده شب گذشته در آیین بهره‌برداری از فاز یک ساختمان قطارشهری کرج و حومه، اظهار داشت: حدود ۳ سال پیش طبق آمار مشاور طرح که به تایید کارشناسان نیز رسید، این طرح تنها ۱۳ درصد بود. مدتی طرح قفل شد و بنا به اختلافاتی که در بحث اجرا با پیمانکار به وجود آمده بود،‌ اجرای طرح عملا تعطیل ماند.


آقازاده افزود: با ورود اصغر همتی به جریان مدیریتی قطارشهری کرج و همتی که وی و همکارانش در این طرح عظیم ملی به کار بستند، پیشرفت فیزیکی طرح ظرف نزدیک به یک سال و نیم، ۲۰ درصد افزایش یافت.


وی این افزایش کمی در پیشرفت طرح را با توجه به کمبودهای شدید در حوزه مالی و اعتباری سازمان خواند و ادامه داد: راه‌اندازی هفت کیلومتر باقی‌مانده در خط ۲ نیازمند مبلغی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که با توجه به محدودیت‌های دولت و تحریم‌های موجود، احتمال تزریق مبلغ مذکور به طرح بسیار بعید است.


پرداخت تعهد شهرداری به قطارشهری تا پایان سال


شهردار فعلی کرج بر همراهی و همکاری شورای اسلامی شهر در ادامه طرح قطارشهری، تاکید کرد: شهرداری طبق مصوبه دوره سوم شورای اسلامی شهر نسبت به تزریق ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به قطارشهری کرج موظف شد که تاکنون ۲۰ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.


وی خاطرنشان کرد: شهرداری خود را نسبت به پرداخت این مبلغ متعهد دانسته و امیدواریم با توجه به اقدامات صورت گرفته، تا پایان سال جاری بتوانیم مبلغ تعهد شده را در اختیار قطارشهری قرار دهیم.


ساختمان قدیم شایسته موقعیت قطارشهری نبود


آقازاده در ادامه به افتتاح ساختمان قطارشهری کرج واقع در شهرک اداری اشاره کرد و بیان داشت: این سازمان همواره میزبان مهمانان خارجی می‌باشد و استقرار نیروها و کارمندان در ساختمان سابق مجموعه که از نظر فنی ساختمانی غیر استاندارد و بسیار قدیمی بود،‌ به هیچ روی از جلوه مناسبی برخوردار نبود.


وی تصریح کرد: بر همین اساس تهیه و طراحی ساختمان فوق که از بنایی بسیار مقاوم و مناسب برخوردار است، در دستور کار شهرداری کرج قرار گرفت.


همه به شهردار جدید کمک کنیم


این مسئول ضمن تقدیر از عملکرد تمامی مدیران عامل قطارشهری کرج در گذشته و امروز ، اضافه کرد: بخشی از کار این ساختمان در زمان مهندس نوری اتفاق افتاد و تکمیل بخش اعظمی از کار را مهندس همتی به انجام رساند.


شهردار کرج در پایان با اشاره به انتخاب شهردار جدید کرج از سوی اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر، این انتخاب را انتخابی بسیار هوشمندانه عنوان کرد و تصریح کرد: باید همگی به شهردار جدید فارغ از دغدغه‌ها و جریان‌های سیاسی برای آبادانی شهر کمک کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری