جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۲
انتشار یک نظرسنجی غیر واقعی به نفع قالیباف
در حالی که قالیباف پس از 8 سال شهرداری تهران، در نهایت سه ماه پیش در انتخابات ریاست جمهوری تنها 700 هزار رای از تهرانی ها گرفت، خبرگزاری حامی وی ...

در حالی که قالیباف پس از ۸ سال شهرداری تهران، در نهایت سه ماه پیش در انتخابات ریاست جمهوری تنها ۷۰۰ هزار رای از تهرانی ها گرفت، خبرگزاری حامی وی در انتخابات ریاست جمهوری، امروز در خبری مدعی شده که ۹۲ درصد تهرانی ها از عملکرد او راضی و ۶۰ درصد آنها با شهردار ماندن قالیباف موافق هستند!

به گزارش انصاف نیوز، این «نظرسنجی تلفنی خبرگزاری مهر» در حالی یک روز قبل از شروع به کار شورای چهارم منتشر می شود که آرای آقای قالیباف در مقابل آرای محسن هاشمی، کاندیدای اصلاح طلبان و اعتدالگرایان شکننده ارزیابی می شود و احتمال بازماندن شهردار فعلی از ادامه ی کار بالاست.

اما نکته ی جالب در اینجا، بررسی نظرسنجی های سیاسی گذشته ی همین خبرگزاری است؛ به ویژه قبل از انتخابات ریاست جمهوری اخیر که تا روز قبل از انتخابات نیز آرای قالیباف را در صدر نظرسنجی خود اعلام می کرد، در حالی که نظرسنجی های واقعی از اواسط هفته ی آخر شیب آرای حسن روحانی و پیشی گرفتن او از سایرین را به خوبی نشان می داد و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به هیچ وجه آرای قالیباف بالاتر از روحانی نبوده است.

رجا نیوز، سایت خبری حامی جریان احمدی نژاد و جلیلی، دو روز پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری، در مطلبی با «نظرسازی» خواندن نظرسنجی های خبرگزاری مهر و برخی سایت های وابسته به شهرداری و شهردار تهران نوشت: «البته نظرسازی های رسانه های وابسته به محمدباقر قالیباف، سابقه تاریخی دارد و در انتخابات سال ۸۴ نیز رسانه های حامی وی مدعی بودند ، قالیباف با اختلاف زیادی از دیگر اصولگرایان پیش است و دیگر اصولگرایان باید به نفع وی از انتخابات کناره گیری کنند».

بنا بر این گزارش به نظر می رسد که انتشار «نظرسنجی» اخیر این خبرگزاری نیز غیرعلمی و طرفدارانه و برای تاثیرگذاری بر روند انتخاب شهردار تهران است، کاری که در انتخابات ریاست جمهوری نتیجه ای در بر نداشت و خبرهای رسیده به انصاف نیوز نیز حاکی از آرای متفاوت نمایندگان مردم در شورای شهر با نتیجه ی این نظرسنجی است.

این نظرسنجی ساعتها تیتر یک خبرگزاری حامی آقای قالیباف ماند

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس