جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲
بلای انتخابات بر سر شرکت بهره برداری مترو: به نام قالیباف، به کام جلیلی!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب  : با وجود تعیین یکی از اقوام حاج منصور ارضی به عنوان رئیس شرکت بهره برداری مترو، نه تنها منصور ارضی و مداحان به حمایت از قالیباف ...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب  :

با وجود تعیین یکی از اقوام حاج منصور ارضی به عنوان رئیس شرکت بهره برداری مترو، نه تنها منصور ارضی و مداحان به حمایت از قالیباف در انتخابات نپرداختند، بلکه این مدیر جوان و تیمش هم به هواداران سعید جلیلی پیوستند.

به گزارش آینده ؛ قالیباف بعد از کنار نهادن محسن هاشمی از مترو تهران، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو که چهره ای غیرسیاسی و متخصص بود را هم تغییر داد و یکی از اقوام نزدیک حاج منصور ارضی را روانه این شرکت کرد. برخی مدعی هستند وظیفه مدیر عامل جوان آن بود که تلاش کند هئیات تهران بزرگ بلکه کشور، برای حمایت از قالیباف در انتخابات بسیج شوند.

او در اولین اقدام خود، به سرعت شورای فرهنگی بهره برداری مترو را با ۲۰۰ پرسنل جدید سامان داد، در حالی که شهرداری تهران دستگاه عریض و طویل سازمان فرهنگی هنری را در اختیار داشت.

البته استخدام یکجای حدود هزار نفر از شهر ری تحت عنوان نگهبان و حدود هزار نفر دیگر که شاکله جریان حامی احمدی نژاد  را تشکیل می دادند، در بخشهای دیگر بهره برداری مترو موجب نشد تا این گروه به پیمان حمایت از قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری وفادار بماند و قلی ها و دوستانش در نهایت از جلیلی حمایت کردند.

به گفته عبدالرضا ابراهیمی، کارشناس حمل و نقل شهری و مترو، علیرغم ممنوعیت استخدام نیرو در مجموعه شهرداری تهران، مدیرعامل جوان شرکت بهره برداری مترو که چرخ آن با یارانه دولت و شهرداری یعنی پول مردم می چرخد، با وجود آن که خط جدیدی به خطوط مترو افزوده نشده،  در یک رکورد تاریخی، تعداد پرسنل را از ۳۵۰۰ نفر به ۸۵۰۰ نفر افزایش داده است.

این کارشناس خبر داد که رقم ناخالص پرداخت حقوق و مزایا در این مدت، از ۵/۶ میلیارد تومان در زمان تحویل به ۲۵ میلیارد تومان در سال جاری رسید؛ اکنون فقط ماهیانه مبلغ ۵ میلیارد تومان برای پرداخت به تامین اجتماعی بابت بیمه کارکنان مورد نیاز است. اما صندوق این شرکت که در زمان تحویل ۲۰ میلیارد تومان موجودی داشت، در حال حاضر با بیش از ۹۰ میلیارد تومان بدهی، به شرایطی رسیده است که این شرکت ورشکسته، توان پرداخت قبض آب ایستگاه ها را هم ندارد و تازه آقای قلی ها در سایت های خبری در مطلبی با عنوان “احمدی نژاد متشکریم”، قطع شدن آب ایستگاه ها را هم گردن احمدی نژاد انداخت.

اگر نهادهای نظارتی نگاهی به لیست ۵ هزار نفر استخدام شده جدید بیندازند، به راحتی از نام خانوادگی برخی از اینان، متوجه ارتباط آنان با مداحان و افراد بانفوذ هیئات مذهبی تهران در لیست بلند بالای استخدام های عجیب و بدون مجوز می شوند که البته اغلب آنها در انتخابات نمکدان شکنی کردند و به ستاد نامزد رقیب رفتند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس