جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
ردصلاحیت گسترده نامزدهای شورای شهر از منتقدان و اصلاح طلبان در گلستان و تبریز
 در حالی که در ماه های گذشته تلاش تبلیغاتی وسیعی صورت گرفته تا انتخابات آینده محل حضور سلیقه های مختلف معرفی شود، همزمان با تهران در بسیاری از شهرستان ها ...

 در حالی که در ماه های گذشته تلاش تبلیغاتی وسیعی صورت گرفته تا انتخابات آینده محل حضور سلیقه های مختلف معرفی شود، همزمان با تهران در بسیاری از شهرستان ها و استان های کشور اصلاح طلبان و منتقدان به صورت گسترده در انتخابات شوراها رد صلاحیت شده اند.

نیروهای متعلق به جریان اصلاح طلب که برای حضور در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کرده بودند به صورت گسترده رد صلاحیت شده اند. اینها در حالی است که در ماه های گذشته تلاش تبلیغاتی وسیعی صورت گرفته تا انتخابات آینده محل حضور سلیقه های مختلف معرفی شود، همزمان با تهران در بسیاری از شهرستان ها و استان های کشور اصلاح طلبان و منتقدان به صورت گسترده در انتخابات شوراها رد صلاحیت شده اند.

سایت گرگان خبر گزارش داده که حدود ۲۰ نفر در شهر گرگان، مرکز گلستان رد صلاحیت شده اند. از میان این افراد نام اصلاح طلبان برجسته استان دیده می شود؛ از جمله می توان به اسامی زیر اشاره کرد:  مصطفی سبطی (رییس حزب مشارکت استان گلستان)، امیرعبدالسلام مهیمنی (مدیرمسوول هفته نامه سلیم و عضو جبهه مشارکت)، عاطفه پهلوان (رییس سابق دفتر مطالعات استانداری گلستان)، احسان مکتبی (مدیرمسوول روزنامه گلشن مهر)، نرگس رحمانی (مدیرتشکل خیریه و از فعالان زنان)، مریم قرآنی (فعال مطبوعاتی و زنان) و… اشاره کرد

همچنین به سایر نامزدهای اصلاح طلب نیز گفته شده که باید از انتخابات انصراف دهند و انصراف اجباری حدود ۱۵ نفر از کاندیداها تا این لحظه در همین قالب تفسیر می شود.

در نامه هایی که به داوطلبان داده شده بعضا استناد به اصولی شده است که در مورد داوطلب صدق نمی کند. در همین رابطه نامزدهایی که سابقه هیچگونه محکومیتی نداشته اند با استناد به بند سابقه محکومیت های موثر رد صلاحیت شده اند. همچنین اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی نیز با استناد به بند عضویت در گروهک های غیرقانونی به صورت گسترده رد صلاحیت شدند.

همچنین ندای سبز آزادی گزارش داده که حدود ۹۰ نفر از کاندیدا های شورای شهر تبریز در هیات اجرایی رد صلاحیت شده اند.

این رد صلاحیت ها از سوی هیات اجرایی انتخابات صورت گرفته است که اعضای آن هوارداران دولت احمدی نژاد و چهر ه های منتسب به اصولگرایان افراطی را تشکیل می دهند.

در میان رد صلاحیت شدگان نام برخی از اساتید دانشگاه ، فعالین مدنی و سیاسی و اعضای سابق شورای شهر مشاهده می شود. افرادی مثل خداوردیزاده، بهمن وزیری، محمد پورحسن، علی رضا کریمی که از نیروهای منتسب به اصلاح طلبان و منتقدات هستند.

همچنین بهروز خاماچی و احتشام حاجی علیلو و نازیلا آصفی از اعضای سابق شورای شهر تبریز نیز در بین رد صلاحیت شدگان قرار دارند.

چند روز پیش نیز یک عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر خبر رد صلاحیت محسن هاشمی، فاطمه راکعی و معصومه ابتکار را تایید کرده بود.

هفته ی گذشته کلمه گزارش داده بود که در بسیاری از شهرهای کشورمان، نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ضمن احضار اصلاح طلبانی که اقدام به نام نویسی برای انتخابات شورای شهر کرده اند، به آنها گفته اند باید از شرکت در انتخابات خودداری کنند.

در برخی موراد به فعالان یادآور شده اند که حق هیچگونه فعالیت انتخاباتی ندارند. همچنین برخی دیگر نیز به دلیل شرکت در جلسات و هم نشینی های انتخاباتی توسط بازجویان اداره اطلاعات بازخواست شده اند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری