جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
تجهیز تمام بزرگراه های شهر تهران به دوربین ثبت تخلفات سرعت

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاشیم که تا پایان سال تقریبا کل بزرگراه های پایتخت را به سیستم ثبت تخلفات سرعت مجهز کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

حجت الله بهروز با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ دوربین ثبت تخلفات سرعت در شهر وجود دارد که حدود ۸۰ دوربین جدید هم تا پایان سال در بزرگراه ها نصب و راه اندازی خواهد شد تا تقریبا تمام بزرگراه ها تحت پوشش این سیستم قرار گیرند. 

وی ادامه داد: حرکت با سرعت غیر ایمن در بزرگراه های شهری یکی از عوامل بروز سوانح و تصادفات شدید در شهرهای بزرگ است چنانچه سازمان ملل متحد قطعنامه های زیادی در راستای کاهش تصادفات جاده ای منجر به مرگ که حدود یک میلیون نفر در سال بوده، صادر کرده است.

بهروز تصریح کرد:در ایران نیز عامل اکثر تصادفات سرعت بالا است ، از این رو از سال ۸۶ به طور جدی کار مطالعه و طراحی سیستم خودکار تشخیص و ثبت تخلف سرعت در تهران در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر تعدادی زیادی از بزرگراه های شهر تحت پوشش این سیستم قرار دارند.

وی تاکید کرد: در تلاشیم که تا پایان سال باقی بزرگراه های شهر را نیز به سیستم ثبت تخلفات سرعت مجهز کنیم تا تمام بزرگراه ها تحت نظارت و مدیریت دقیق قرار داشته باشند.

بهروز خاطر نشان کرد: نصب سیستم ثبت تخلفات در بزرگراه های شهر تجربه ای موفق بوده که توانسته به شکل قابل توجهی در کاهش تخلفات سرعت غیر مجاز نقش داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس