جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
افتتاح بوستان مینیاتور؛ ماه آینده در شهر تهران

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران گفت : اولین بوستان مینیاتور کشور ، ماه آینده در تهران افتتاح خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

علی محمد مختاری با بیان این مطلب اظهار کرد : دراین بوستان که در منطقه ۸ واقع شده ، ماکت مینیاتوری ۱۲ آثار تاریخی کشورمان که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اند به نمایش گذاشته می شود. تخت جمشید ، چغازنبیل ، میدان نقش جهان ، پاسارگاد ، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه ، ارگ بم ، کتیبه بیستون و.. از جمله این آثار خواهند بود. 

وی با بیان اینکه ماکت آثار، در حال نصب در این بوستان است افزود : فضای سبز این بوستان نیز طراحی خاصی دارد و گونه های گیاهی که در آن کاشته شده ، از نوع مینیاتوری هستند.

مدیرعامل سازمان پارک ها ، بوستان مینیاتور منطقه ۸ را طرحی پایلوت خواند و اظهار کرد : ۳ باغ مینیاتور دیگر در تهران احداث خواهد شد تا دسترسی بهتری برای شهروندان ساکن در نقاط مختلف تهران فراهم شود.

وی با اشار ه به اینکه مکان یابی احداث ۳ باغ دیگر در حال انجام است خاطرنشان ساخت : تا پایان سال جاری طراحی یک مورد از این سه باغ مینیاتور جدید به انجام می رسد.

به گفته مختاری ، در سه باغ دیگر مینیاتوری تهران ،ماکت  آثار تاریخی که اخیرا ثبت جهانی شده و همچنین آثار ارزشمندی که هنوز در فهرست آثار جهانی قرار نگرفته اند ، به نمایش درخواهد آمد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس