جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲
مادر شهیدی که برای از دست دادن خانه اش سکته کردوفوت شد
ماهان نیوز- چند روزی می شود که در خیابان نزدیک به بلوار جانبازکرمان  ومحدوده اطراف یک موسسه مالی اعتباری که متاسفانه بنام یکی از ائمه نیز نامیده می شود زیاده ...

09875.jpgماهان نیوز- چند روزی می شود که در خیابان نزدیک به بلوار جانبازکرمان  ومحدوده اطراف یک موسسه مالی اعتباری که متاسفانه بنام یکی از ائمه نیز نامیده می شود زیاده خواهی هایی انجام شده که مردم را بشدت درگیر کرده وحتی باعث سکته و مرگ مادر شهیدی که در این محله زندگی میکرد ،شده است.

به گزارش خبرنگار ماهان نیوز ،از چندی قبل بدنبال خواسته موسسه مالی و اعتباری عسکریه والزام شهرداری منطقه یک در خیابان بلوار جانباز مبنی برواگذاری زمین های نزدیک بانک در دو طرف بلوار ، شهرداری با اجرای طرحی خواستار خریداری زمین های و خانه های اطراف این موسسه شد در حالی که مردم از این اقدام شهردای ناراضی بودندو هیچ یک از مردم راضی به فروش خانه ها خود نشده وبه این طرح شهرداری معترض بودند.
روز گذشته بدنبال اعتراض جمع زیادی از این اهالی محل در جلو درب کارگاه اجرای پروژه حاضر شدیم جمعیتی حدود ۷۰الی ۸۰نفری معترض به سیاست های شهرداری در قبال عدم توجه به حق مردم بودند.
خانم مسنی می گوید: از۵۰سال قبل شهرداری طرحی برای رد کردن بلوار ازبین خانه های محل داشته وما چون علاقمند به زیبایی وبهسازی شهر بودیم قبول کردیم ، اما باز هم شهرداری قصد دارد چوب حراج به خانه های ما بزند که خریداری خانه ها با قیمت زیرخرید است که مردم از این مسئله ناراضی هستند.
وی که با تعدادی از اهالی چند روزی است به ارگانهای مختلف چون شورای شهر وشهرداری  برای حل مشکلشان سر می زنند می گوید:چند وقت است که بخاطر این طرح از شهرداری به ما فشار زیادی وارد شده است و شهردار منطقه نیز با بدخلاقی جواب ما را داده است.
وی ادامه داد: یکی از مادران شهدا نیز در این جریانات با ماهمراهی می کرد و علی رغم سن بالایش پا به پای ما می آمد  و خانه کوچکی که درمحدوده همین طرح از جوانیها و از زندگی با پسر و همسرش داشت، و نمیخاست آن را به شهرداری بفروشد ولی متاسفانه روزجمعه  بدلیل غصه ای که بابت از دست دادن این خانه و خاطراتش می خورد سکته کردو از دنیا رفت.
باور کردنی نیست، مگر یک انسان آن هم مادر یک شهید بدلیل سرسختی شهرداری روی اجرای یک پروژه خصوصی!!!
زهرا محمد رضایی مادر شهید حسن نجفی زاده که تا چند روز قبل همراه اهالی محل دربدرکارهای عدم واگذاری خانه های خود بودند اینک در بین اهالی نیست و پارچه سیاه بردرخانه اش نشان از این مسئله دارد.
مسئله دیگری که در این میان وجود دارد این است که روز گذشته طبق قرار از پیش تعیین شده مردم محل جلوی درب محل کارگاه پروژه جمع شده بودند تا به گفته مسئولین کارگاه  از شهرداری نامه کتبی به اهالی بدهند که طرح مذکور و خریداری خانه ها برای اجرای افزایش زمین موسسه مالی و اعتباری ، حذف شده است.
اما متاسفانه هیچ یکی از مسئولین در محل حاضر نشده و جمعیت زیادی از مردم از ساعت ۹تا۱۱جنب محل یاد شده حیران و سرگردان بودند.
باتوجه به اتفاقات اخیر در مجموعه شهرداری ذهن اغلب مردم  دچار بی برنامگی شده که طرح های این چنینی به چه قصد و چه منفعتی است که شهرداری منطقه یک کرمان اصرار زیاد برای خریداری خانه های اهالی محل آن هم به قیمت کمتر از معمول داشته و یا دارد.
موسسه مالی عسکریه یکی از بانک های خصوصی است که ادعا می کند تحت نظر بانک مرکزی است در حالی که بانک مرکزی در فهرست خود این موسسات را با نام موسسات اعتباری غیز بانکی نام نهاده است درقابل این موسسات تعهدی از خود نشان نداده است .
تعدادی موسسه مالی ـ اعتباری درکشور در حال فعالیت است که بانک مرکزی در ادبیات خود این موسسات را «موسسات اعتباری غیربانکی» می ‌خواند.
نگاهی به فهرست موسسات مجاز این بخش نشان می ‌دهد بانک مرکزی فقط موسسه مالی ـ اعتباری توسعه را دارای مجوز و‌به‌ رسمیت می ‌شناسد و نام سایر موسسات مالی ـ اعتباری موجود در بازار پولی کشور در این فهرست قید نشده است.
پیچیدگی شرایط این موسسات از آن‌روست که ظاهرا خود بانک مرکزی نیز در برخورد با آنها دچار تناقض و بلاتکلیفی  است،  چرا که از یک ‌سو نام این موسسات را به عنوان موسسات مجاز اعلام نکرده، اما همزمان حاضر نشده است نام آنها را به عنوان موسسات غیرمجاز ـ مانند روشی که در بخش صرافی ‌ها و تعاونی ‌های اعتبار استفاده کرده ـ قید کند.
به عبارت دیگر این موسسات که این روزها شعب پرشمار آن در تهران و شهرستان‌ها به چشم می ‌خورد و گاه با نظارت خود بانک مرکزی از تجمیع و ادغام چند تعاونی اعتبار یا صندوق قرض‌الحسنه تشکیل شده‌اند، نه مجاز و نه غیرمجاز  و صراحتا بلاتکلیف هستند.
این در حالی است که برخی از آنها به داشتن مجوز رسمی و دائمی از بانک مرکزی اشاره می ‌کنند.
نگاهی به این مطلب نشان می دهد که شهرداری منطقه یک کرمان در جریان این طرح و افزایش حدود موسسه مالی واعتباری عسکریه دچار اشتباه شده و عوض آنکه طرف حق مردم باشد بدنبال خرید خانه های مردم آن هم در شرایط بد بازار مسکن  است که جای سوال دارد!
یک موسسه مالی و اعتباری غیر از اینکه پول بیشتری به شهرداری بدهد تا بدهی ها و عقب افتادگی هایش را جبران کند چه منفعت دیگری برای شهرداری می تواند داشته باشد که این پروزه تا این مرحله از اعتراضات مردمی پیش رفته است.

یک نکته دیگر خطاب به مسئولان شهری باید گفت، رشد بی رویه موسسات و بانکها به حد کافی مردم را خفه کرده است با ساختمانهای بانکها که انسان را بی تردید یاد معاملات کلان می اندازد مگر یک بانک چقدر بودجه دارد که خرید چنین زمینی را تامین کند؟ سوالاتی از این دست زیاد است که در مطالب پی گیری این مسئله دنبال خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری