جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲
آقای شهردار، خانه‌ای کوچک برای تئاتر برپا کنید اما به وسعت ایران

۸۱۶ نفر از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، استادان دانشگاه و هنرمندان تئاتر طی نامه‌ای به شهردار تهران، خواستار اجرای طرح توسعه تماشاخانه سنگلج شدند.

Print Friendly, PDF & Email

تعدادی از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، استادان دانشگاه و هنرمندان تئاتر طی نامه‌ای به محمدقار قالیباف، شهردار تهران ضمن تشکر از زحمات وی خواستار اجرای طرح توسعه تماشاخانه سنگلج شدند. در این میان جامعه دانشگاهی و دانشجویان تئاتر، از این اقدام ارزنده شهرداری، جهت افزایش سالن نمایش در تماشاخانه قدیمی سنگلج و ایجاد موزه برای تئاتر تهران حمایت کرده‌اند. در بین اسامی ۸۱۹ نفری این نامه افرادی چون امیر دژاکام، گلاب آدینه، محمد عارف، بیژن بنفشه‌خواه، بابک حمیدیان، بابک انصاری، منوچهر اکبرلو، مرتضی آقاحسینی، پریدخت عابدین‌نژاد، محمد صادقی، محمدامیر یاراحمدی، محمد کوروش‌نیا، شهره اشتری، جواد عزتی، آرش فلاحت‌پیشه، انجمن نمایش لاهیجان، افسانه بایگان، عزت‌الله مهرآوران، داود داداشی، شکرخدا گودرزی، جواد طاهری، حمید مظفری، کمال‌الدین شفیعی، شیرین بینا، کیهان ملکی، پرستوگلستانی، فرزین محدث، رحمت امینی، نادر برهانی مرند، پیام دهکردی، علی اصغر دشتی، عباس غفاری، فروغ قجابگلی، نصیر ملکی‌جو، علیرضا مهران،مهدی آشنا، انجمن نمایش شاهرودو …. به چشم می‌خورند.

متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای شهردار

درموسم خانه تکانی‌های عظیم درتهران

برای تئاترهم خانه‌ای کوچک برپا کنید اما به وسعت ایران

جناب آقای قالیباف

سلام، سال نو مبارک؛

در خاطره باستانی ما ایرانیان، نوروز نوید احسن الحال شدن است، مژده رشد و بالندگی است، موسم زنده شدن امید در دل ها است. امید به آینده. امید به زندگی بهتر و امید های کوچک و بزرگ دیگر.

شهردار ارجمند تهران

امید به آینده، امنیت شغلی طلب می‌کند. بستر کاری برای ما – قشر تحصیل کرده تئاتر این مرز و بوم- حکم نان شب دارد. می دانیم و همگان می‌دانند و خدای متعال می‌داند که در این سال‌ها شما با ایجاد مجموعه‌های تئاتر ایرانشهر و تئاتر خاوران گام‌های اساسی و ارزشمندی را برای هنر این دیار برداشته‌اید؛ لکن استدعایی دیگر:

چند سالی است که طرح توسعه تماشاخانه سنگلج- اولین خاستگاه تئاتر ملی ایران- جهت افزایش یک سالن نمایش و ایجاد مرکز تولید تئاتر ایرانی و نیز موزه تئاتر تهران، از سوی پیشکسوتان و هنرمندان تئاتر به شهرداری تهران پیشنهاد و با نیت همیشه خیر شما پشتیبانی شده است، اما متأسفانه در پیچ و خم‌های اداری مظلوم واقع گردیده است.

اینک امضا کنندگان ذیل – جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجوهای تئاتر-  از شما شهردار هنردوست تهران که طی این سال‌ها خانه تکانی‌های عظیم و ارزشمندی را در چهره پایتخت داشته‌اید استدعا دارند این بار خانه ای کوچک ولی به وسعت قلب همه هنرمندان ایران بر پا سازید تا درهمین آغاز بهار عیدانه‌ای باشد نفیس برای تئاتر و یادگاری ماندگار از همت بلند شما.

اهالی تئاتر کشور / ۹۲/۱/۲۷

***

طرح توسعه تماشاخانه سنگلج و ایجاد موزه تئاتر تهران طرحی است که با الحاق ساختمان شهرداری که در مجاورت تماشاخانه قرار دارد، آبان‌ماه ۱۳۸۹ توسط عزت‌الله انتظامی به شهرداری ارائه شد و سال گذشته توسط ۳۹۷ هنرمند پیشکسوت و فعال، مورد حمایت قرار گرفت./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس