جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲
محبت خواه: مطالعه طرحهای جامع ۵ شهر آذربایجان غربی/ شهرسازی بر اساس اصول پدافند غیرعامل

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از مطالعه و بررسی طرحهای جامع ۵ شهر استان طی سالجاری خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

خلیل محبت خواه بعد از ظهر سه شنبه در جلسه بررسی طرحهای تفصیلی شهرهای آذربایجان غربی با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه عمران شهری ۱۱ شهر آذربایجان غربی در آینده نزدیک، افزود: امسال طرح های جامع شهرهای نقده، بوکان و میاندوآب و طرح های جامع – تفصیلی شهرهای چهاربرج و محمدیار بررسی و مطالعه می شود. 

وی با اشاره به در دست مطالعه بودن طرح های تفصیلی پیشنهادی شهرهای ارومیه، مهاباد، پیرانشهر، اشنویه، تکاب و سیه چشمه، اظهار داشت: نظارت بر روند اجرای طرح تفصیلی محل پادگان لشگر ۶۴ ارومیه و پروژه توسعه میدان امام خمینی(ره) نیز از مهمترین برنامه های اجرایی حوزه شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در سال ۹۲ است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از بررسی ۲۰۰ مورد درخواست صدور مجوز احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها خبر داد و عنوان کرد: کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی در راستای بررسی طرح های توسعه عمران شهری و جامع ناحیه ای به صورت مستمر تشکیل و پرونده بررسی و احکام صادر می شوند.

محبت خواه در ادامه با اشاره به اینکه جلوگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز با جدیت پیگیری می شود، اعلام کرد: نظارت بر چگونگی اجرای ضوابط شهرسازی و مقررات ملی ساختمان در طراحی و ساخت ساختمانها و نیز طرح های شهرسازی و عمران شهری با هدف رعایت اصول پدافند غیرعامل بیش از پیش افزایش یافته و نظام مهندسی و شهرداری ارومیه نیز در این راستا باید هوشیار باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان، نظارت بر روند تهیه و اجرای پروژه های مسکن مهر و راهنمایی دستگاه های اجرایی در خصوص جانمایی خدمات عمومی در طرح های تفکیکی و آماده سازی را از دیگر برنامه های اجرایی برشمرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس