جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۱
سه تقاطع غیرهمسطح جدید در همدان احداث می شود
همدان - خبرگزاری مهر: شهردار همدان از آغاز عملیات اجرایی احداث سه تقاطع غیرهمسطح در روزهای آینده خبرداد. سید مسعود عسگریان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اجرای روگذر تختی، روگذر ...
همدان – خبرگزاری مهر: شهردار همدان از آغاز عملیات اجرایی احداث سه تقاطع غیرهمسطح در روزهای آینده خبرداد.

سید مسعود عسگریان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اجرای روگذر تختی، روگذر شریعتی و تقاطع غیرهمسطح آیت الله نجفی در مرحله عقد قرارداد است و در روزهای آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

عسگریان گفت: روگذر تختی شامل چهار دهنه پل با دو رمپ ۱۹۰ متری است که طول عرشه پل ۱۶۰ متر، عرض پل ۱۷ متر و مجموع طول پل ۳۵۰ متر است.

وی افزود: این پل از سمت بلوار شهید مدنی به سمت بلوار شهید مفتح به صورت دو محور رفت و برگشت طراحی شده که هر محور دارای دو خط عبور است.

روگذر تختی هشت ماهه ساخته می شود

شهردار همدان با اشاره به اینکه برآورد اولیه پیمان این پروژه چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد: مدت زمان اجرای این پروژ هشت ماه پیش بینی شده و در حال حاضر در مرحله عقد قرارداد است.

عسگریان در خصوص رو گذر شریعتی نیز گفت: این روگذر دارای هفت دهانه پل، ۲۶۰ متر طول عرشه، ۱۷ مترعرض و ۳۰۰ متر طول رمپ است و طول پل ۵۶۰ متر می شود.

وی با اشاره به اینکه پل دارای دو محور رفت و برگشت و هرمحور دارای دو خط عبور است افزود: نوع عرشه هر دو روگذر تختی و شریعتی باکس فلزی است.

برآورد اولیه روگذر شریعتی پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است

عسگریان برآورد اولیه پروژه را پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این روگذر نیز در محور بلوار خواجه رشید به سمت بلوار آیت الله کاشانی اجرا خواهد شد و مدت زمان اجرای آن حدود هشت ماه پیش بینی می شود.

شهردار همدان همچنین به پروژه تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله نجفی اشاره کرد و با بیان اینکه این پروژه تقاطع سه سطحی در دو فاز انجام می شود، گفت: این پروژه شامل دو پل است که یک پل در راستای محور بلوار شهید رجایی به سمت بلوار آیت الله نجفی اجرا خواهد شد که دارای دو محور و هر محور دارای سه خط عبوری است.

عسگریان با اشاره به اینکه عرض کلی پل ۲۷ و نیم متر، طول عرشه پل ۲۷۰ متر، طول دو رمپ ۴۵۰ متر و طول پل ۷۱۰ متر است، ادامه داد: این پل دو لوپ گردشی دارد و از نوع پل‌های بتنی است.

پروژه تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله نجفی دو طبقه است

وی برآورد اولیه فاز اول پل را ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: فاز دوم شامل یک پل چپ گرد است که از سمت بلوار ارتش به سوی بلوار آیت الله نجفی ساخته می‌شود و از روی پل قبلی عبور می‌کند و به صورت تقاطع دو طبقه است.

عسگریان در مورد دیگر خصوصیات این پروژه گفت: این تقاطع دارای ۱۱ دهنه پل است که به روش بتنی پیش تنیده ساخته می شود و ارتفاع نهایی پل ۱۴ متر، طول عرشه ۴۲۰ متر، طول رمپ‌ها ۳۳۰ متر، عرض پل ۱۰ متر و مجموع طول پل ۷۵۰ متر است.

شهردار همدان مبلغ برآورد اولیه فاز دوم را ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: پیمانکار هر دو فاز شرکت نصر اصفهان و مشاور پل، مهندسین مشاور هگزا است.

سیدمسعود عسگریان تاکید کرد: با توجه به حجم زیاد عملیات اجرایی این تقاطع و اعتبار مورد نیاز آن فاز اول پل اصلی در دستور کار سال جاری شهرداری قرار دارد و فاز دوم پل پس از تأمین منابع مالی در آینده اجرا خواهد شد.

وی افزود: هر سه پل رمپ‌ها به روش خاک مسلح تسمه فولادی و دیوارهای پیش ساخته بتنی اجرا می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس