جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲
نرخ آرم‌های طرح ترافیک روزانه و هفتگی از شنبه افزایش می‌یابد
مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: نرخ آرم‌های طرح ترافیک روزانه و هفتگی از شنبه افزایش می‌یابد.   مهندس حجت الله بهروز روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ...

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: نرخ آرم‌های طرح ترافیک روزانه و هفتگی از شنبه افزایش می‌یابد.

 

مهندس حجت الله بهروز روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و ابلاغ این مصوبه جهت اجرا، از روز شنبه ۲۴ فروردین ماه عرضه مجوزهای روزانه و هفتگی ورود به محدوده طرح ترافیک با رنگ و نرخ‌های جدید عرضه می‌شود.

 

وی با اشاره به استقبال شهروندان در سال گذشته برای استفاده از مجوزهای روزانه و هفتگی طرح ترافیک تاکید کرد: بر این اساس شمار این مجوزها در سالجاری از ۱۰ به ۱۵ هزار مجوز در روز افزایش یافت.

 

بهروز افزود: در سال ۹۲ با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و به منظور توزیع بهتر سفرهای شهری به مرکز شهر، عوارض مجوزهای روزانه بر اساس زمان استفاده مصوب شده است که بدین ترتیب آن دسته از شهروندانی که تمایل به ورود و تردد در محدوده طرح ترافیک در کل ساعات روز دارند باید ۱۸۰ هزار ریال و آن دسته از شهروندانی که قصد ورود به محدوده طرح ترافیک بعد از ساعت ۱۰ صبح را دارند ۱۳۲ هزار ریال برای خرید آرم‌های روزانه بپردازند.

 

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران

 

وی تصریح کرد: نرخ مجوزهای هفتگی طرح ترافیک نیز از روز شنبه ۷۹۲ هزار ریال خواهد بود.

 

بهروز در ادامه در خصوص نحوه توزیع مجوزهای روزانه و هفتگی به ایسنا گفت: همانند سال گذشته در حال حاضر دو امکان برای شهروندان برای پرداخت عوارض و اخذ مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: روش اول پرداخت اینترنتی است که طی آن شهروندان می توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران به نشانی www.tehran.ir و ورود به قسمت پرداخت عوارض روزانه و هفتگی ورود به محدوده طرح ترافیک از طریق ثبت مشخصات خودرو و انتخاب روز و هفته مورد نظر جهت تهیه مجوز و در سیستم جدید انتخاب نوع مجوز روزانه (ورود در تمام روز و یا ورود پس از ساعت ۱۰ صبح) و یا هفتگی و در قدم آخر پرداخت از طریق درگاه بانکداری الکترونیک با استفاده از کارتهای شتابی مجوز مورد نظر خود را تهیه و تصویری از رسید مجوز را جهت همراه داشتن و در صورت لزوم ارایه به ماموران پلیس راهور چاپ کنند.

 

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک تهران افزود: روش دوم که از اواخر سال ۱۳۹۰ به عنوان شیوه جدید ارائه خدمات پرداخت عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در دستور کار قرار گرفت، عرضه میدانی کارتهای پرداخت عوارض روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک در مبادی ورودی محدوده طرح و محدوده زوج و فرد و ایجاد امکان ثبت اطلاعات خودرو از طریق سامانه پیامک ۲۰۰۰۱۸۸۸ است که کما فی‌السابق در سال ۹۲ ادامه خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: تنها تغییر به وجود آمده تغییری است که در ساعت استفاده از این مجوزها اعمال شده است به شکلی که کارتها به دو رنگ سبز و آبی و با دو نرخ عرضه خواهند شد به شکلی که کارت‌های سبز به مبلغ ۱۸۰ هزار ریال ویژه ثبت پلاک و اخذ مجوز برای کل روز و کارت‌های آبی به مبلغ ۱۳۲ هزار ریال جهت ثبت پلاک و ورود به محدوده طرح ترافیک فقط بعد از ساعت ۱۰ صبح عرضه می‌شوند.

 

 

بهروز به ایسنا گفت: شهروندان حتما دقت کنند که در چه مقطع زمانی قصد ورود به محدوده را دارند و بر اساس آن نسبت به خرید کارت پرداخت مناسب و ثبت اطلاعات خود در سیستم اقدام کنند چرا که در غیر این صورت به دلیل عدم پذیرش پلاک آنها توسط سیستم در ساعت غیرمجاز جریمه می‌شوند و مبلغ کارت خریداری شده نیز قابل عودت نخواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس