جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۲
واگذاری ۷۲ قطعه زمین از سوی شهرداری تهران به هیاتهای مذهبی برای ساخت مسجد

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری گفت: ۷۲ قطعه زمین در اختیاز خیرینی که توانایی ساخت مسجد را دارند قرار داده ایم و شهرداری برروند ساخت و ساز نظارت می کند.

Print Friendly, PDF & Email

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی، مشاور شهردار تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت ۷۲ مسجدی که آبان ماه سال گذشته کلنگش به زمین زده شد گفت: ما ۷۲ قطعه زمین در اختیار هیاتهای مذهبی و خیرینی قرار دادیم که قصد ساخت مسجد را داشتند. 

وی اضافه کرد: بیشتراین افراد هیات های مذهبی از قومیت های مختلف مانند مازندرانی ها،اصفهانی ها و مشهدی های مقیم تهران هستند که ما زمین را در اختیار آنها گذاشته و از آنها برای ساخت آن تعهد گرفته ایم.

اعتباری برای ساخت ۷۲ مسجد در بودجه پیش بینی نشده است

مشاورشهردارتهران با بیان این که هیات امنای این مساجد تشکیل شده است گفت: ساخت این مساجد با شهرداری نیست اما ما بر روند ساخت نظارت داریم و اگرهیات های مذهبی که در حال حاضر زمین ها را دراختیار دارند توان ساخت مساجد را نداشته باشند زمین ها از آنها پس گرفته می شود و به افراد دیگری داده می شود.

ناصحی در پاسخ به این پرسش که آیا اعتباری برای ساخت این مساجد در بودجه سال ۹۲ شهرداری پیش بینی شده است گفت: قرار نیست که شهرداری این مساجد را بسازد که اعتباری برای آن پیش بینی شود.

تکمیل ۳۰ مسجد در پایتخت

وی افزود: شهرداری ساخت ۶۰ باب مسجد را آغاز کرده بود که ۳۰ باب آن تکمیل و تحویل داده شده و تلاش می کنیم مساجد باقی مانده نیز در ۵،۶ ماه باقی مانده مدیریت فعلی شهری تحویل داده شود.

حضور مشاور دینی قالیباف در انتخابات شوراها

مشاور شهردار تهران که در انتخابات سومین دوره شوراها شرکت کرده و به عنوان عضو علی البدل انتخاب شده بود در خصوص احتمال حضورش در انتخابات چهارم شوراها گفت: برای رضای خدا و خدمت به مردم و نظام ان شاء الله در انتخابات حضور خواهم داشت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس