جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۲
ورود واگن‌های قطار شهری به اصفهان تا دو ماه آینده
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: واگن‌های قطار شهری اصفهان در حال تست شدن است و تا دو ماه آینده وارد اصفهان خواهند شد. منطقه اصفهان،"عباس حاج‌رسولیها" امروز(شنبه) در جلسه علنی ...

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: واگن‌های قطار شهری اصفهان در حال تست شدن است و تا دو ماه آینده وارد اصفهان خواهند شد.

منطقه اصفهان،”عباس حاج‌رسولیها” امروز(شنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه با وجود اعتقاد برخی از افراد تعداد مسافران نوروزی بر اساس آمار به دست در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، اظهار کرد: البته به دلیل ایجاد نظم و روان‌سازی فعالیت‌های پذیرایی از میهمانان این افزایش مسافر محسوس نبوده است.

وی به رضایت ۹۰ درصدی مسافران نوروزی در اصفهان اشاره کرد و افزود: در نوروز امسال شهر اصفهان به عنوان شهر شاخص پذیرایی از مهمانان نوروزی شناخته شده است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه به وضعیت مناسب امنیتی در سطح شهر اصفهان در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: مشکل امنیتی در شهر اصفهان در این ایام کمتر از تعداد انگشتان دست بوده است.

حاج‌رسولیها با بیان اینکه در سال گذشته بودجه شهرداری اصفهان ۱۲۵ درصد تحقق یافته است، تصریح کرد: هم‌چنین در سال جاری نیز ۲۶۷۵ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری‌های اصفهان تصویب شده است.

وی بازگشایی رودخانه زاینده‌رود را خواسته اصلی مردم اصفهان و کشاورزان شرق و غرب اعلام کرد و ادامه داد: جاری شدن آب در زاینده‌رود به میزان قابل توجهی در تقویت روحیه مردم و امید به زندگی تأثیرگذار خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص آخرین وضعیت متروی اصفهان نیز اظهار کرد: در حال حاضر واگن‌های ساخته شده در حال تست شدن هستند و تا دو ماه آینده وارد اصفهان خواهند شد.

حاج رسولی‌ها افتتاح پروژه میدان امام علی(ع) را یکی از برنامه‌های شاخص شهرداری اصفهان در سال جاری عنوان کرد و گفت: تکمیل بدنه‌سازی شرق چهارباغ اصفهان و سالن همایش‌های بین‌المللی اصفهان نیز از دیگر پروژه‌های مهم شهرداری اصفهان در سال ۹۲ خواهد بود.

وی ادامه داد: بیش از ۹۷۰ پروژه و یک هزار اقدام در دستور کار شهرداری اصفهان در سال ۹۲ قرار دارد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در پایان از مسوولان شهرداری اصفهان خواست تا در قبال پول‌هایی که به عناوین مختلف از مردم دریافت می‌کند به مردم رسید بدهد تا در صورت بروز هر گونه مشکل مردم بتوانند پیگیری لازم را انجام دهند.

همچنین”مهدی نریمانی”، نایب رییس اتحادیه هتل‌داران اصفهان نیز در ادامه این جلسه به حمایت بیشتر از سرمایه‌گذاران موجود در بحث هتل‌داری و جذب سرمایه‌گذاران جدید اشاره کرد و افزود: متأسفانه در بحث هدفمندی یارانه‌ها و دیگر تحولات اقتصادی کشور هیچ توجهی به هتل‌ها و مهمان‌سراها نشد و مسوولان اقتصادی کشور باید به این بخش توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اسکان مسافران اصفهان در مدارس و خانه‌های استیجاری زیبنده شهر اصفهان نیست، ادامه داد: اسکان مسافران در مدارس و منازل استیجاری هیچ گونه امنیت اجتماعی را برای مسافران ندارد و موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

نایب رییس اتحادیه هتل‌داران استان اصفهان با تأکید بر اینکه در حال حاضر ۵۷ هزار خانوار در اصفهان از محل گردشگری کسب درآمد می‌کنند، تصریح کرد: چنانچه مسوولان شهری نسبت به ارایه تسهیلات برای احداث هتل‌ها و مهمان‌سراهای جدید همکاری لازم را داشته باشند می‌توان تا دو سال آینده تمام مسافران اصفهان را در هتل‌ها و مهمان‌سراهای این شهر با قیمت مناسب جای داد./ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس