جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۱
آمادگی هفت ایستگاه قطارشهری کرج برای اجرای عملیات عمرانی
علاوه بر آغاز اجرای عملیات عمرانی ساخت هفت ایستگاه، نیمه اول تیرماه سال جاری قرارداد احداث 13 ایستگاه برای قطار شهری کرج منعقد می شود. ایلنا: مدیر عامل سازمان قطار شهری ...

علاوه بر آغاز اجرای عملیات عمرانی ساخت هفت ایستگاه، نیمه اول تیرماه سال جاری قرارداد احداث ۱۳ ایستگاه برای قطار شهری کرج منعقد می شود.

ایلنا: مدیر عامل سازمان قطار شهری کرج و حومه گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، هفت ایستگاه قطارشهری کرج آماده اجرای عملیات عمرانی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرجعلی اصغر همتی افزود: در حال حاضر همه تشریفات قانونی برای آغاز عملیات عمرانی ساخت و احداث هفت ایستگا قطار شهری انجام شده است.

وی با بیان اینکه سازمان قطار شهری در دوره حاضر با تغییر و تحولات مثبتی همراه بوده است، گفت: آغاز اجرای ساخت این تعداد ایستگاه حاکی از بروز تغیرات مثبت در این سازمان است.

این مسئول با اشاره به اقدامات صورت گرفته سازمان قطار شهری کرج طی سال گذشته عنوان کرد: پیگیری در خصوص تامین اعتبار احداث پل زیرگذر محمد شهر، طبق مفاد مندرج در تفاهم نامه چهارجانبه از جمله اقدامات این سازمان در سال گذشته است.

همتی، تهیه و ارسال گزارش توجیهی مربوط به خطوط ۳، ۴، ۵ و ۶ به وزارت کشور و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور را یادآور شد و افزود: این اقدام نیز در سال ۹۱ و با هدف کسب مجوزه ماده ۲۱۵ و ردیف دار شدن خطوط مذکور در قانون بودجه کل کشور همچنین پیگیری برای اخذ مجوز این مهم صورجت گرفته است.

وی عنوان کرد: ابلاغ صورت جلسه توافق فی مابین سازمان و شرکت سابیر همچنین تشکیل دبیرخانه پیگیری انجام مصوبات صورتجلسه فوق از دیگر اقدامات سازمان قطار شهری کرج طی سال گذشته بوده است.

مدیر عامل سازمان قطارشهری کرج و حومه در ادامه به پیگیری تمدید گواهی مسدودی ارزی خط ۲ قطار شهری اشاره کرد و با بیان اینکه این مهم نیز طی سال گذشته توسط سازمان اجرایی شده است، افزود: این پیگیری از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی انجام گرفت.

همتی بیان داشت: مجموعه اقدامات سازمان در عرصه‌های اجرایی، عملیاتی و پیگیری اقدامات مرتبط با عملیاتی کردن برنامه‌های این سازمان، زمینه‌های تغییرات مثبت و رو به رشد سازمان قطار شهری کرج را در پی داشته است.

نیمه اول تیرماه موعد عقد قرارداد احداث ۱۳ ایستگاه

مدیر عامل سازمان قطارشهری کرج و حومه با مهم ارزیابی کردن احداث ایستگاه‌های قطار شهری افزود: علاوه بر آغاز اجرای عملیات عمرانی ساخت هفت ایستگاه، نیمه اول تیرماه سال جاری قرارداد احداث ۱۳ ایستگاه برای قطار شهری کرج منعقد می‌شود.

همتی، با بیان اینکه، ساخت ایستگاه‌های قطار شهری از اهمیت بالایی برخوردار است، اذعان داشت: اجرای این عملیات عمرانی در کنار اجرایی کردن دیگر عملیات‌های عمرانی از جمله حفر تونل حائز اهمیت است.

وی با اشاره به حجم وسیع برنامه ریزی‌های ساختاری برای راه اندازی تونل‌ها و ایستگاه‌های قطارشهری کرج، تاکید کرد: نصب ریل و پیش بینی تجهیزات لازم از دیگر اولویت‌هایی است که باید نگاه ویژه‌ای به آن شود.

این مسئول نصب ریل برای خطوط قطارشهری کرج را یادآور شد و گفت: ساخت واگن نیز از دیگر مسائل مهمی است که نیاز به اهتمام و حمایت‌های ویژه مسئولان ذیربط دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس