جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۱
شورای شهر تهران استدلال سایپا را نپذیرفت
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: استدلال گروه خودروسازی سایپا برای چند برابر کردن قیمت قطعه کاتالیست را نپذیرفته‌ایم و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. مهدی چمران  اظهار کرد: سایپا ...

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: استدلال گروه خودروسازی سایپا برای چند برابر کردن قیمت قطعه کاتالیست را نپذیرفته‌ایم و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

Multimedia_pics_1387_1_Social_10.jpg

مهدی چمران  اظهار کرد: سایپا دلیل افزایش چند برابری قیمت کاتالیست بر خلاف تفاهم‌نامه‌ای که از قبل با شهرداری تهران منعقد شده بود را، گران شدن تجهیزات خارجی عنوان کرده است. اما این استدلال را نپذیرفتیم، چراکه تمامی این تجهیزات خارجی نیست، بنابراین قیمت نباید یکباره چندبرابر شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران شورای شهر پیگیر نصب کاتالیست تاکسی‌های تهران است، اظهار کرد: بودجه لازم برای این امر در اختیار سازمان تاکسیرانی هم قرار گرفته تا این اقدام تا پایان سال جاری انجام شود.

چمران خاطرنشان کرد: خودرو پراید تولید سایپاست و قاعدتا این گروه خودروسازی باید خودش نسبت به تامین قطعات و تجهیزات لازم اقدام و آن را نصب کند و نمی‌توان این مسوولیت را به مجموعه دیگری واگذاری کرد.

رییس شورای شهر تهران البته به این موضوع هم اشاره کرد که آلودگی ناشی از تردد ۷۰۰۰ دستگاه تاکسی پیکان فرسوده با مصرف سوخت ۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر به اندازه فقدان کاتالیست در تاکسی‌های پراید نگران‌کننده است و باید برای بهبود آلودگی هوای تهران، هر دو برنامه در تاکسیرانی دنبال شود.

به گزارش ایسنا، کاتالیست قطعه‌ای در ساختار اگزوز اتومبیل است که در صورت فقدان آن در خودرو، ضمن احتراق ناقصی که در موتور به وجود می‌آید، گازهای سمی نیز از اگزوز بدون هیچ فیلتری خارج می‌شود که این امر آثار بسیار زیان ‌باری برای محیط زیست در پی دارد و به اعتقاد کارشناسان، یکی از عواملی که موجب تشدید آلودگی هوای پایتخت و دیگر کلانشهرها شده، خودروهای فاقد کاتالیست است.

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس