جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۱
سرانه فضای سبز هر تهرانی ۲۲ متر مربع / حفاظت از فضای سبز مهمتر از کاشت آن است

مدیرکل منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه امسال منابع طبیعی ۵۰۰ هزار نهال رایگان بین مردم توزیع می کند افزود: اگر چه نهال کاری در توسعه فضای سبز مهم است اما حفاظت و نگهدار ی نهال کاریها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

Print Friendly, PDF & Email

غلامحسین عبدی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: امسال هفته منابع طبیعی با محوریت مشارکت مردمی برگزار می شود و شعار آن منابع طبیعی سرمایه ملی با محوریت مشارکت مردمی است.

به گفته وی، فردا جشن درختکاری در تمامی دهستان ها، شهرستان های استان با حضور مسئولان برای غرس نهال در مکان هایی که قبلاً مشخص شده برگزار می شود. 

عبدی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶ هزار هکتار جنگل طبیعی و ۴۶ هزار هکتار جنگل دست کاشت در استان وجود دارد اظهار داشت: منابع طبیعی در سال ۹۰ در قالب طرح جنگلکاری دامنه های جنوبی البرز ۲ هزار هکتار جنگل کاری در مناطق شمالی تهران و سال آینده همین مقدار جنگلکاری ا نجام خواهد داد.

مدیرکل منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه سرانه فضای سبز برای هر تهرانی تا پایان برنامه سوم توسعه برابر ۸ متر مربع بود تصریح کرد: این مقدار در پایان برنامه چهرم توسعه به ۲۲ متر مربع رسید و پیش بینی می کنیم تا پایان برنامه پنجم به ۳۰ متر مربع برای هرنفر برسد.

وی افزود: در حال حاضر حداقل سرانه فضای سبز استاندارد در دنیا برای هر فرد ۳۰ تا ۳۵ متر مربع است اما سرانه ایده آل ۵۰ متر مربع برای هر نفر تعریف شده است.

عبدی نژاد با بیان اینکه امسال ۵۰۰ هزار نهال رایگان بین تهرانی ها توزیع می شود گفت: ۶۰ درصد این نهال ها از گونه های پهن برگ همچون بادام دیرگل، گردو، زیتون و توت که نقش بیشتری در کاهش آلودگی هوا دارند و ۴۰ درصد از گونه های سوزنی برگ که در فصل زمستان خزان نمی کنند و به آبیاری کمتری احتیاج دارندهستند تا هم تنوع و زیبایی فضای سبز رعایت شود و هم به همه اهداف دست یابیم.

به گزارش مهر، پیش از این علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران سرانه فضای سبز برای هر تهرانی را ۱۵ متر مربع و سرانه ایده آل را ۲۵ متر مربع عنوان کرده بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس