جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۱
جمع‌آوری برخی بوستان‌های محله‌ای پایتخت
به گزارش سایت خبری شهرداری ها ، رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با انتقاد از تغییر کاربری فضاهای سبز زیر 2000 متر در برخی مناطق پایتخت، گفت: برابر گزارش‌های ...

به گزارش سایت خبری شهرداری ها ، رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با انتقاد از تغییر کاربری فضاهای سبز زیر ۲۰۰۰ متر در برخی مناطق پایتخت، گفت: برابر گزارش‌های مردمی در برخی مناطق شهرداری، بوستان‌های محله‌ای با هدف ساخت‌وساز جمع‌آوری شده است.

با اشاره به بررسی کلیات طرحی در شورای شهر به منظور اصلاح ضوابط مربوط به اراضی فضای سبز زیر ۲۰۰۰ متر در طرح تفصیلی، اظهار کرد: شورای شهر به دنبال اصلاح این بخش از طرح تفصیلی است تا بتوان کاربری فضای سبز اراضی زیر ۲۰۰۰ متری که باغ نیست، اما به عنوان بوستان مورد استفاده مردم قرار دارد را حفط کرد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: شهردار تهران قول داده است که این موضوع را تا پایان امسال از طریق کمیسیون ماده ۵ اصلاح کند و به همین خاطر شورا فعلا طرح خود را برای اصلاح این بخش از طرح تفصیلی مسکوت گذاشته است.

وی ادامه داد: برابر یکی از بندهای طرح تفصیلی، زمین‌های زیر ۲۰۰۰ متر که باغ تشخیص داده نشده‌اند، اما در طرح تفصیلی قبلی کاربری فضای سبز داشته‌اند، بتوانند بر اساس ضوابط پهنه بندی جدید پروانه ساختمانی دریافت کنند.

 

شکیب با بیان اینکه این مقررات برای شهر مشکل‌ساز و موجب تغییر کاربری بسیاری از پارک‌های محله‌ای در تهران شده است، اظهار کرد: برخی از نهادها که بهتر است به نام آنها اشاره نشود، زمین‌هایی را در قالب مزایده به فروش می‌گذارند. وقتی مردم این زمین‌ها را می‌خرند و به مالکیت بخش خصوصی در می‌آید، امکان ساخت‌وساز در آن بر اساس ضوابط طرح تفصیلی درباره زمین‌های زیر ۲۰۰۰ متر فراهم می‌شود و در نهایت، این جریان موجب کاهش سرانه‌های محلی فضای سبز و از بین رفتن بوستان‌های بسیاری در مناطقی همچون ۴، ۷ و ۸ شده است.

 

رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اشاره به گزارش‌های مردمی بسیاری که درباره جمع‌آوری بوستان‌های محله‌ای به شورا رسیده است، گفت: مردم متوجه این اقدامات می‌شوند و حیف است که خدمات شهرداری با کوتاهی در حفظ فضاهای سبز زیر سوال برود.

ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری