جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۱
کاظمی: ۷ میلیون بوته گل در مشهد کاشته می‌شود/ راه‌اندازی ۳۰ ایستگاه اطلاع‌رسانی نوروز

قائم مقام ستاد استقبال از بهار شهرداری مشهد به گلکاری سطح شهر در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در نوروز امسال بیش از ۷ میلیون بوته گل در سطح شهر مشهد کاشته خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

خلیل الله کاظمی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران درباره برنامه های استقبال از بهار اظهارکرد: در نوروز امسال ۵ هزار مترمربع از میادین سطح شهرگلکاری و درکنار آن ۱۳۷ المان گل و ۲۵۰۰ متر مربع گل در کف نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: امحای پوسترها، نوسازی مبلمان پارکی، نورپردازی معابر، گل‌آرایی ۷۰۰ فلاورباکس، نصب، تعویض و ترمیم ۲۰۰۰ هزار سطل زباله، لکه‌گیری معابر، تبلیغات نازیبا، نصب پرده الوان‌های رنگی در معابر و تعویض آن همزمان با آغاز دهه فاطمیه و آذین‌بندی مسیرهای پرتردد از دیگر فعالیت‌های ستاد استقبال از بهار برای نوروز ۹۲ است.

کاظمی در ادامه صحبت‌هایش در خصوص ایجاد سرویس بهداشتی در معابر اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر به زائران و میهمانان بهاری ۳ هزار و۴۲۹ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر تجهیز خواهند شد که از این تعداد یک هزار و۲۰۵ چمشه شبانه‌روزی هستند و ۲ هزار و۲۲۴ چشمه به صورت سیار در مساجد و مکان‌های عمومی است.

راه‌اندازی ۳۰ ایستگاه اطلاع‌رسانی نوروز ۹۲  خواهد شد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: به منظور راحتی زائران و میهمانان بهاری مشهد تعداد ۳۰ ایستگاه اطلاع رسانی نوروزی در مشهد دایر می‌شود.

کاظمی اظهار داشت: همچنین چاپ و توزیع ۱۰۰۰ نسخه ویژه‌نامه حاوی اطلاعات مکان‌های گردشگری، اسکان و تفریحی شهرمشهد و توزیع آن در مبادی ورودی مشهد، قطارها، هواپیماها و انتشار یک میلیون محصول فرهنگی شامل کتابچه و لوح فشرده از جمله اقداماتی است که در حوزه اطلاع‌رسانی در ایام نوروز انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین دو ایستگاه در مبادی ورودی مشهد ایجاد می‌شود. ضمن اینکه مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد (۱۳۷) نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی به شهروندان و زائران هستند.

افزایش ۲۵۰ اتوبوس ویژه برای سخنرانی رهبر معظم انقلاب

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: هر ساله روز اول فروردین ماه مشهد میزبان مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی است، به همین خاطر ما امسال سعی کرده‌ایم تا تمهیدات ویژه‌ای برای این روز در نظر بگیریم.

کاظمی افزود: به همین منظور امسال تعداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس علاوه بر ۳۰۰ دستگاهی که به خاطر ایام نوروز به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود، ویژه این روز به این ناوگان اضافه خواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین ۱۲ اکیپ گشت ایمنی نیز در این روز آماده خدمت رسانی به همشهریان خواهند بود.

مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری