جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۱
کاظمی خبر داد: دو پارک موضوعی گل‌ها و گیاه‌شناسی در مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از احداث دو پارک موضوعی گل‌ها و گیاه‌شناسی تا اردیبهشت ماه سال آینده در این شهر خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

خلیل الله کاظمی عصر سه شنبه اظهار کرد: دو پارک موضوعی گل‌ها با مساحت بیش از دو هکتار واقع در بولوار معلم و باغ گیاه‌شناسی مشهد در مساحت ۲۵ هکتار در بولوار فرودگاه در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در خصوص پارک موضوعی مینیاتوری نیز گفت: این پارک موضوعی که در آن اکثر ابنیه و نمادهای شهرهای کشور به صورت مینیاتور شده به معرض دید عموم قرار خواهد گرفت تا پایان سال ۹۲ افتتاح می‌شود. 

کاظمی بیان کرد: این پارک موضوعی در مساحت ۱۰ هکتار در منطقه ۱۲ مشهد درحال احداث است.

وی افزود: پارک دانش نیز حاشیه بزرگراه امام علی(ع) در حال احداث است تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به احداث پارک بهار در مساحت ۸۹ هکتار اظهار کرد: فاز اول این پارک موضوعی نیز تا پایان سال ۹۲ به بهره‌برداری خواهد رسید.

*****

۹۱ درصد زائران از فعالیت های استقبال از بهار شهرداری مشهد رضایت داشتند

مشهد – خبرگزاری مهر: معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: ۹۱ درصد از زائران و ۷۹ درصد شهروندان از فعالیت‌های استقبال از بهار در مشهد رضایت داشته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل الله کاظمی عصر سه شنبه در نشست خبری ستاد استقبال از بهار اظهار کرد: طبق نظرسنجی های انجام شده در سال گذشته ۹۱ درصد از زائران و ۷۹درصد شهروندان از فعالیت‌های استقبال از بهار در مشهد رضایت داشته اند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: مشکلی که از طرف بسیاری از زائران و مجاوران در سال ۹۱ بیان شده بود کمبود پارکینگ، روان نبودن ترافیک، لکه‌گیری معابر بوده که در سال جاری این مشکلات برطرف می شود.

کاظمی تاکید کرد: ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در راستای خدمت رسانی به زائران و مجاوران در قالب استقبال از بهار در سطح شهر مشهد در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: طرح زوج و فرد خودرو در هسته مرکزی مشهد انجام می شود و در این راستا ۹ پارکینگ موقت در ۳۵ هزارمترمربع در مبادی ورودی این طرح در نظر گرفته خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: برای رفاه حال زائران و مجاوران ۷۵۰۰ مترمربع پارکینگ دائمی در کنار این پارکینگ‌های موقت ایجاد می شود.

کاظمی گفت: کمپ‌های غدیر، بابا قدرت، وحدت، شهید بهشتی، پردیس برای اسکان ۶۰ هزار نفر از زائران آماده پذیرایی از زائران است

وی افزود: تعدادی از سالن‌های ورزشی، سوله‌های بحران و فضاهای مسقف پایانه‌های مسافربری نیز برای اسکان اضطراری زائران تجهیز می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: همچنین طبق هماهنگی‌های انجام شده با آموزش و پرورش برخی از مدارس سطح شهر برای اسکان زائران فرهنگی آماده‌سازی شده است.

کاظمی تاکید کرد: یکی از مشکلات زائران در سال‌های گذشته تامین ارزاق عمومی در کمپ‌های اسکان بوده است که در سال جاری سازمان میادین میوه و تره بار غرفه‌های ارزاق عمومی و میوه تره‌بار را در این کمپ‌ها راه‌اندازی می کند.

وی گفت: بالغ بر ۷۰ درصد کودکان خیابانی دارای ملیت ایرانی نیستند و با هماهنگی با بهزیستی هزینه نگهداری این کودکان از سوی شهرداری پرداخت و در ایام نوروز در مرکز صدف نگهداری خواهند شد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اظهار کرد: برای افزایش زیبایی بصری ۱۱۶ هزار متر مربع نقاشی دیواری در سطح شهر اجرا می شود که بزرگترین آن با نام هزار خانه ۱۴۰۰ مترمربع مساحت دارد.

کاظمی بیان کرد: امسال بیش از هفت میلیون بوته گل در سطح شهر مشهد کاشته می شود و پنج هزار مترمربع از میادین گلکاری و ۱۳۷ المان گل و ۲۵۰۰ متر مربع گل در کف نصب می‌شود.

وی از دیگر اقدامات شهرداری، نصب، تعویض و ترمیم ۲۰۰۰ هزار سطل زباله، گل‌آرایی ۷۰۰ فلاورباکس، نوسازی مبلمان پارکی، نورپردازی معابر، امحای پوسترها و تبلیغات نازیبا، لکه‌گیری معابر، نصب پرده الوان‌های رنگی در معابر و تعویض آن همزمان با آغاز دهه فاطمیه و آذین‌بندی مسیرهای پرتردد از دیگر فعالیت‌های ستاد استقبال از بهار برای نوروز ۹۲ یاد کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: خدمات زائران و مجاروان سه هزار و۴۲۹ چسمه سرویس بهداشتی در سطح شهر تجهیز خواهد شد که از این تعداد هزار و ۲۰۵ چمشه شبانه ‌روزی و دو هزار و۲۲۴ چشمه نیز سیار است.

کاظمی گفت: در بازارهای ارزاق عمومی، میوه و تره‌بار سطح شهر میوه شب عید توزیع می شود واهدای سبزه، گل و ماهی قرمز در ایستگاه‌های مبادله پسماند اجرایی می شود.

وی ۳۰ ایستگاه و پایانه اطلاع‌رسانی در سطح شهر و دو ایستگاه در مبادی ورودی مشهد خبر داد و افزود: شماره تلفن ۱۳۷ نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی به شهروندان است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری