جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۱
کمپ گردشگری شهرداری تبریز در منطقه آزاد ارس احداث می شود
با وجود توانمندیهای بزرگ منطقه آزاد ارس، تولد منطقه‌ای مدرن در شمالغرب کشور در حال وقوع است تبریز- ایلنا: در نشست مشترک شهردار کلانشهر تبریز و شهرداران مناطق ۱۰گانه این شهر ...

با وجود توانمندیهای بزرگ منطقه آزاد ارس، تولد منطقه‌ای مدرن در شمالغرب کشور در حال وقوع است

تبریز- ایلنا: در نشست مشترک شهردار کلانشهر تبریز و شهرداران مناطق ۱۰گانه این شهر با سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس که در جلفا تفاهم نامه‌ای بین منطقه آزاد ارس و شهرداری تبریز برای احداث کمپ رفاهی تفریحی شهرداری تبریز منعقد شد.

به گزارش ایلنا بر این اساس کمپ رفاهی تفریحی شهرداری کلانشهر تبریز به وسعت ۱۰ هکتار در منطقه آزاد ارس احداث می‌شود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست اظهار داشت: منطقه آزاد ارس با وجود توانمندی‌های قوی قطعا بعد از ۵ سال به قطب صنعت و تولید و گردشگری مناطق آزاد و شمال غرب کشور تبدیل خواهد شد.

صادق نجفی تصریح کرد: زیرساختهای ارتباط بین المللی منطقه آزاد ارس با کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه cis و آسیای میانه در حال مطالعه و احداث هستند که شاهراه‌های اقتصاد، تجارت و بازرگانی کشور را شکل می‌دهند.

وی افزود: منطقه آزاد ارس در مقایسه با سایر مناطق آزاد کشور از مزایای نسبی مناسب و متعددی برخوردار است چرا که تمام مزیتهای یک منطقه بکر اقتصادی را داراست.

نجفی افزود: زیرساخت‌های ارتباطی جاده‌ای، هوایی و ریلی و وجود انبارهای بزرگ و گمرک یکصد ساله و بسیاری از مزایای سرمایه گذاری موجود در این منطقه در آینده‌ای نزدیک منطقه آزاد ارس را به برند اقتصادی کشور تبدیل خواهد کرد.

شهردار تبریز در این نشست با اشاره به توانمندی‌های زیرساختی اقتصادی و بازرگانی و گردشگری منطقه آزاد ارس گفت: می‌توان زمینه‌های تولد منطقه‌ای مدرن در شمال غرب کشور را با وجود پتانسیل‌های ویژه در منطقه آزاد ارس مشاهده کرد.

نوین تصریح کرد: با بهره‌مندی از توانمندیهای بالقوه منطقه آزاد ارس می‌توان در آینده‌ای نچندان دور این منطقه بکر و زیبا را فرا‌تر از دبی به جهانیان معرفی کرد.

وی با اشاره به احداث اتوبان مرند جلفا گفت: با اتمام این مسیر مطمئنا استقبال گردشگران از منطقه آزاد ارس بیش از پیش شده و در آینده نیازهای زیباسازی شهری نیز افزایش می‌یابد.

نوین آغاز واردات خودروهای خارجی را به منطقه آزاد ارس زمینه ساز توسعه حمل و نقل شهری در این منطقه عنوان کرد و افزود: در راستای بهره‌مندی از تسهیل تردد بین مرکز استان و منطقه آزاد ارس با خودرو‌ها و اتوبوس‌های مدرن آماده ایجاد واحد اتوبوسرانی و تاکسیرانی مشترک با منطقه آزاد ارس هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد با گسترش همکاری‌های فی مابین می‌توانیم در ایجاد فضای سبز و اجرای برنامه‌های فرهنگی مختلف در منطقه آزاد ارس اقدام کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس