جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۱
روند نوسازی بافتهای فرسوده رضایت بخش نیست
احیای بافتهای فرسوده موضوعی است که در نقاط مختلف کشور وجود دارد که با توجه به اهمیت بازسازی این بافتهای فرسوده تا کنون راهکارهای مختلف و کارآیی برای رفع این ...

احیای بافتهای فرسوده موضوعی است که در نقاط مختلف کشور وجود دارد که با توجه به اهمیت بازسازی این بافتهای فرسوده تا کنون راهکارهای مختلف و کارآیی برای رفع این مهم برنامه ریزی شده است.

کرج – ایلنا: مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج با اشاره به میزان بافت‌های فرسوده متمرکز در کلانشهر کرج، گفت: بر اساس قوانین موجود و با احتساب میزان بافت‌های فرسوده کلانشهر کرج، باید در سال ۷۰ هکتار از این بافت‌های قدیمی و فرسوده احیا شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سیف الدین جعفری افزود: احیای این میزان بافت فرسوده در طی سال بر مبنای آنچه قانون گذار در برنامه پنجم توسعه، ماده ۱۷۱ در بند «د» به آن اشاره داشته است، انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه، تراکم بافت‌های فرسوده در کرج پیش از طرح تفصیلی ۲۸۰ هکتار بوده است، خاطر نشان کرد: پس از تدوین طرح تفصیلی ۱۳ هکتار به میزان بافت‌های فرسوده افزوده شد.

این مسئول عنوان کرد: بر اساس قانون، وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداری موظف به احیاء ۱۰ درصد از بافت‌های فرسوده در سال هستند که این میزان برای کلانشهر کرج با توجه به تراکم بافت‌های فرسوده ۷۰ هکتار در سال است.

روند نوسازی بافتهای فرسوده رضایت بخش نیست

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج، جامع بودن موضوع بافت‌های فرسوده را یادآور شد و افزود: احیای بافت‌های فرسوده موضوعی است که در نقاط مختلف کشور وجود دارد که با توجه به اهمیت بازسازی این بافت‌های فرسوده تا کنون راهکارهای مختلف و کارآیی برای رفع این مهم برنامه ریزی شده است.

جعفری با اشاره به تدابیر شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج مبنی بر ارائه تخفیفات ویژه به مالکان و متقاضیان احیاء بافت‌های فرسوده، گفت: گذراندن مصوبه‌ای مبنی بر تخفیف ۸۰ درصدی عوارض صدور پروانه ساخت نمونه‌ای از تدابیر شورا و شهرداری برای تشویق و ترغیب مالکان بافت‌های فرسوده به احیاء و نوسازی ملک‌های قدیمی می‌باشد.

وی بیان کرد: جلوگیری از ایجاد بافت‌های فرسوده جدید بهترین روش برای کاهش هزینه و خسارت‌های احتمالی است.

جعفری خاطرنشان کرد: بر این اساس شهرداری‌‌ها و بخش خصوصی با محوریت وزارت مسکن به عنوان متولیان این امر تعیین شده‌اند.

وی احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده را نیازمند مشارکت بخش خصوصی دانست و افزود: به دلیل عدم صرفه اقتصادی در این عرصه، سرمایه گذاران انگیزه‌ای جهت سرمایه گذاری در این زمینه ندارند.

جعفری عنوان کرد: نوسازى و بهسازى واحدهاى مسکونى فرسوده طبق برنامه پیش بینى شده با استفاده از تسهیلات بانکى و توسط مالکان انجام مى شود و حداکثر تسهیلات پیش بینى شده ۲۵۰ میلیون ریال و حداقل آن ۲۰۰ میلیون ریال است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس