جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱
تصمیم درباره جدایی انتخابات ری از تهران و تعداد اعضای شورای شهر با مجلس است

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها با تاکید هنور بر سر تعداد اعضای شورای شهر تهران تصمیم گیری نشده است، گفت: تنها مرجع تصمیم گیری برای جدایی انتخابات ری از تهران مجلس است.

Print Friendly, PDF & Email

محمدجواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هیئت عالی نظارت برانتخابات شوراهای شهر و روستا برای ۳۱ استان تشکیل شده است، گفت: حکم اعضای هیات نظارت به وزارت کشور ابلاغ شده و هیئت نظارت ۵ نفره هر شهرو بخش تعیین شده است.

وی افزود: هیات عالی نظارت استانها در استانداری ها، شهرها در فرمانداری ها و بخش ها در بخشداری ها مستقر می شوند.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها همچنین در مورد تعداد اعضای شورای شهر تهران، توضیح داد: یک ماده واحده ای وجود دارد که مربوط به ۱۳۷۵ است و براساس آن ماده واحده تعداد اعضای شورای شهر تهران را ۱۵ نفر است و انتخابات گذشته نیز براساس همان قانون برگزار شد.

وی با تاکید براینکه هنوز تعداد اعضای شورای شهر تهران مشخص نیست، تصریح کرد: فعلا اعضای شورای شهر تهران ۱۵ نفر است و بر سر این موضوع که دور جدید با قانون ۱۳۷۵ یا قانون جدید برگزار شود بحث وجود دارد و تا هفته آینده بر سر این موضوع تصمیم گیری خواهد شد.

تنها مرجع تصمیم گیری برای جدایی انتخابات ری از تهران مجلس است/تصمیم گیری تا اوایل اسفند

کولیوند همچنین در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات شهر ری جدا از تهران برگزار می شود؟ گفت: تاکنون چنین تصمیمی گرفته نشده است و هر تصمیمی در این زمینه تنها از سوی نمایندگان مجلس اتخاذ خواهد شد.

وی گفت: طرح جدایی انتخابات ری از تهران به صورت یک فوریتی به صحن آمده است و دو هفته از فرصت یکماهه آن باقی مانده است؛ بنابراین تا اوایل اسفندماه در این خصوص تصمیم گیری می شود.

هیچ نگرانی در مورد اعضای هیات اجرایی وجود ندارد

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در جواب این سوال که برخی از انتخاب معتمدین توسط فرماندارها اظهار نگرانی کرده اند آیا این نگرانی جدی است ؟ خاطرنشان کرد: معتمدین و هیات اجرایی توسط فرمانداران زیر نظر شورای نگهبان و هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای مجلس شورای اسلامی انتخاب می شوند بنابراین هیچ نگرانی نسبت به انتخاب اعضای هیات اجرایی وجود ندارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس