جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱
شهرداری تهران به تنهایی نیاز اتوبوسرانی را تامین می‌کند

امسال حتی یه عدد اتوبوس نوسازی نداشتیم و تنها ۷۵ اتوبوس دو کابین توسط شهرداری تهران خرید شده بود به ناوگان اضافه شد.

Print Friendly, PDF & Email

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی تهران گفت: طبق طرح ۱۴۰۰ باید شهر تهران ۱۱ هزار اتوبوس داشته باشد در حالی که هم اکنون تنها ۷ هزار اتوبوس داریم. 

پیمان سنندجی در گفت‌و‌گو با ایلنا، با بیان اینکه برابر آخرین مصوبه هیات دولت اتوبوس‌های بالای ۸ سال فرسوده محسوب می‌شود، افزود: بر این اساس هم اکنون هزار و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس فرسوده در شهر تهران وجود دارد که به دلیل نبود تسهیلات مالی و همکاری دولت در سطح شهر تهران فعالیت می‌کنند.

وی با ابراز تاسف از عدم تحویل اتوبوس مورد نیاز برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی توسط دولت، اعلام کرد: امسال حتی یه عدد اتوبوس نوسازی نداشتیم و تنها ۷۵ اتوبوس دو کابین توسط شهرداری تهران خرید شده بود به ناوگان اضافه شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه ۱۷۱ دستگاه اتوبوس دو کابین در گمرگ هستند، تاکید کرد: به دنبال استفاده معافیت گمرگی این دستگاه‌ها بودیم که خوشبختانه این مسائل حل و فصل شده است و بزودی این تعداد اتوبوس وارد چرخه حمل و نقل عمومی خواهد شد.

سنندجی همچنین خاطر نشان کرد: طبق طرح ۱۴۰۰ باید شهر تهران ۱۱ هزار اتوبوس داشته باشد در حالی که هم اکنون تنها ۷ هزار اتوبوس داریم.

وی درباره نصب دستگاه‌های کارتخوان در ایستگاه‌های خطوط تندرو به ویژه خط ۷، گفت: قرار بود مردادماه امسال دستگاه‌های مورد نیاز در ایستگاه نصب شود اما به دلیل مشکلات اقتصادی و فنی موفق به این کار نشدیم و تا زمانیکه این دستگاه نصب نشود مشکلات کنونی را در بخش دریافت کرایه اتوبوس‌ها خواهیم داشت.

سنندجی با بیان اینکه استفاده از کارت خوان اجباری است، افزود: نظارت و کنترل اتوبوس‌های خطوط ویژه مشکلات خاص خود را دارند از این رو به دنبال آن هستیم تا مشکلات فنی دستگاه‌ها را حل کنیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی درباره پرداخت یارانه اتوبوس‌ها نیز اظهار کرد: بخشی از این یارانه توسط دولت پرداخت شده است و ما منتظر هستیم تا پایان سال بخش باقی مانده نیز تخصیص شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس