جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱
هفتمین قاره زمین کشف شد!

در شمال شرق اقیانوس آرام قاره ای پلاستیکی کشف شده که مساحت آن ۶ برابر مساحت فرانسه است، جنس این قاره نه صخره و سنگ و صحرا بلکه زباله های انسانی است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از الرای، قاره کشف شده از پس مانده زباله های انسانی و به ویژه از پلاستیک که ۹۰% مساحت آن را در بر گرفته تشکیل شده است.
قاره پلاستیکی که به شکلی کاملا تصادفی برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ توسط “چارلز مور” مورد توجه قرار گرفت، در شمال شرق اقیانوس آرام قرار دارد و مساحت آن معادل ۶ برابر مساحت فرانسه است. کارشناسان محیط زیست معتقدند اگر جامعه بین الملل به این مسئله به عنوان یک معضل نگاه کند و چاره ای برای پس مانده های انسانی نیندیشد در دهه های آینده مساحت قاره پلاستیکی به اندازه تمام قاره اروپا خواهد رسید.
از جمله خطراتی که این زباله های انسانی برای خود انسان خواهد داشت این است که برخی حیوانات زباله ها را به عنوان غذا مصرف می کنند گوشت همین حیوانات نیز به چرخه غذایی انسان وارد می شود.
گفتنی است پیش از اینکه مواد پلاستیکی به یک قاره تبدیل شود مسأله زباله های انسانی مورد توجه قرار گرفته بود به طوری در سال ۱۹۳۸ کشور فرانسه یک کشتی بادبانی را به ماموریتی یک ماهه فرستاد تا حجم قاره مذکور را ندازه گیری کرده و از آن نقشه ای تهیه کند.
Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : , , , ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری